Jungtinių Valstijų, Vokietijos, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos ir Italijos lyderiai bei Europos Vadovų tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas taip pat pasisakė už tai, kad būtų sustiprinta misija, kuriai pavesta stebėti, kaip laikomasi paliaubų režimo ir atitraukiama sunkioji ginkluotė.
Per derybas vaizdo ryšiu lyderiai dar kartą deklaravo savo paramą vasario 12 dieną Minske pasirašytam susitarimui dėl paliaubų tarp Ukrainos vyriausybės pajėgų ir prorusiškų separatistų, nurodė Prancūzijos prezidentūra.
„Jie sutarė, kad reikalinga ryžtinga tarptautinės bendrijos reakcija į bet kokį rimtą pažeidimą įgyvendinant“ susitarimą, kuris buvo pasirašytas Baltarusijos sostinėje Minske, sakoma prezidentūros išplatintame pareiškime.
Lyderiai konkrečiai neapibrėžė, kas būtų laikoma rimtu sutarties pažeidimu, taip pat neįvardijo, kokio atsako jis sulauktų, tačiau užsiminė apie galimybę įvesti naujas sankcijas Maskvai, kurią Vakarai ir Kijevas kaltina siunčiant separatistų pajėgoms ginklus ir karius.
Pasitarime apie padėtį Ukrainoje vaizdo ryšiu dalyvavo Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as (Fransua Holandas), Britanijos vyriausybės vadovas Davidas Cameronas (Deividas Kameronas), Italijos premjeras Matteo Renzi (Matėjas Rencis), JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) ir D.Tuskas.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.