• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Klaipėdos ligoninių tinklo pertvarka reikiamo efekto neduoda, jos pradeda dirbti nuostolingai, iš darbo išėjo apie 50 gydytojų, o Vyriausybė nesilaiko pažadų dėl milijoninių injekcijų, sako uostamiesčio meras Arvydas Vaitkus.

Klaipėdos ligoninių tinklo pertvarka reikiamo efekto neduoda, jos pradeda dirbti nuostolingai, iš darbo išėjo apie 50 gydytojų, o Vyriausybė nesilaiko pažadų dėl milijoninių injekcijų, sako uostamiesčio meras Arvydas Vaitkus.

REKLAMA

Jis teigia, kad turi patikimus duomenis apie prastėjančią ligoninių finansinę būklę.  

„Problema yra auganti, turiu pakankamai patikimus duomenis (...). Ligoninės, kurios buvo visą laiką su teigiamu finansiniu balansu, toliau eina į minusą ir šitaip palikti situacijos tikrai negalima“, – pirmadienį Klaipėdoje žurnalistams sakė A. Vaitkus.

Nuo sausio 1-osios veiklą pradėjo naujoji Klaipėdos universiteto ligoninė, įsteigta sujungiant tris gydymo įstaigas – Klaipėdos jūrininkų ligoninę, Klaipėdos universitetinę ligoninę ir Palangos reabilitacijos ligoninę.

A. Vaitkus sakė, kad nuo to laiko iš darbo ligoninėse išėjo mažiausiai 50 gydytojų, kito personalo.

Anot jo, iki šiol nėra aišku, ar naujoji ligoninė iš Vyriausybės sulauks žadėtų šimtamilijoninių investicijų Priėmimo skyriui įrengti ir kitoms reikmėms, pinigai buvo žadėti svarstant pertvarką.  

REKLAMA
REKLAMA

„Man yra labai didelis noras, kad būtų aiškiai pasakyta, kiek ir kokia dalimi iš valstybės pusės prisidėta (...) Mes, tarybos nariai, aš asmeniškai tai tikrai jaučiuosi apgautas, nes priimant sprendimus praėjusių metų vasario 17 dieną atiduoti Klaipėdos universiteto ligoninę mes buvome tikinami, kad gausime šimtus milijonų eurų“, – kalbėjo A. Vaitkus.

REKLAMA

„Tai tada klausimas retorinis – kam mes darėme tų ligoninių jungimą, jeigu buvo pažadas kuo skubiau pradėti tvarkyti, padaryti gerą priėmimo skyrių, o aš žinau, kad jokie projektai nepradėti rengti“, – pridūrė jis.

Klaipėdos meras sakė tai jau aptaręs su sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu, bet iš jo išgirdęs atsakymą, kad Sveikatos apsaugos ministerija tokių lėšų nežadėjo.

„Ministrui sakiau (...), bet apie jokius šimtus milijonų – ministras mane patikino – kalba iš ministerijos pusės kaip ir nėjo“, – sakė A. Vaitkus. 

REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, balsuojant už ligoninių sujungimo projektą Klaipėdos taryboje tuometinė valdančioji koalicija numatė, kad investicijos siek iki 250 mln. eurų.

„Balsuodami mes tikėjomės, kad tokie sprendimai bus ir mes buvome skatinami kuo greičiau priimti sprendimą, nes jūs neteksite lėšų, kolegos, kurie tuo metu buvo daugumoje, mus tikino, kad kalba vyksta apie 200-250 milijonų eurų“, – sakė A. Vaitkus.

pažadėjo - patiešijo, nepadarė - negriešijo. Ačiū už pastangas naikinant sveikatos priežiūros įstaigas. Jus dar ilgai prismins Klaipėdos krašto žmonės.
Nepamirškit,kur išeina gydytojai....Pirmiausia,į Privačias klinikas...ten taloną gausi rytoj,jei panorėsi...o ko jiems neišeit?
Ponai, kitaip nepasakysi, kas sutinka atlikti kažkur, kažkokius darbus vien už pažadus ? už tokias mahinacijas, kitaip nepavadinsi, sodinti reikia. Kiek dirbančiųjų išėjo ? tikrai ne tiek kiek skelbiama nes žmonėmis ,,ponai,, laiko tik daktarus. Kur kitas personalas ? Kur slaugytojai, kurie ir gydo tą ligonį ? Manot, kad daktaro popieriuką prie skaudančios vietos pridėsi ir pagysi ? Deja, gydo ne daktaras. Gydo slaugytojas, nes daktaras ligonį mato 15 minučių ir tai jau labai ilgai kai per dieną turi iki 60 ligonių.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų