Farmacijos kompanijų atstovai siūlo nežvelgti į ateiti pro rožinius akinius. Pasak jų, nepaisant visų įstatyminių pakeitimų, vaistai turėtų brangti.
Pasak farmacininkų, valstybė, keisdama vaistų kompensavimo tvarką, dešimtis milijonų litų sutaupys pacientų sąskaita, nes mažės valstybės kompensuojama dalis, bet didės paciento priemoka. Dalis vaistų net išnyks ne tik iš kompensuojamų vaistų sąrašo, bet ir iš Lietuvos rinkos.
Vyriausybės nutarimas, kuris numato į kompensuojamų vaistų sąrašą be Lenkijos ir Vengrijos produkcijos įtraukti ir tokias pigius vaistus gaminančias šalis kaip Bulgarija ir Rumunija, sumažins bazinę vaistų kainą, kuri yra kompensuojama valstybės, tačiau būtent dėl to didės paciento priemoka, nes bendra vaisto kaina liks nepakitusi. Mat farmacinės kompanijos, būdamos didelių tarptautinių gigantų dalimi, nespės kartu su valstybe jos mažinti.
Anot farmacininkų, vaistai nuo 2005 m. pinga, tačiau krentant vaistų kainoms, dar labiau mažinama valstybės kompensuojama bazinė vaistų kainos dalis, kuri neturi nieko bendra su bendra vaisto kaina, todėl žmonėms tenkanti priemoka už likusią nekompensuojamą vaistų dalį, nepaisant mažėjančios kainos, didėja.
Manoma, kad Lietuvos rinka taps nepatraukli naujas technologijas siūlančioms kompanijoms, todėl pagal gydymo schemas grįšime keliais dešimtmečiais atgal.
SAM anksčiau skaičiavo, kad dalis etinių vaistų gali pabrangti, tačiau dauguma kompensuojamų vaistų žmonėms atpigs.
Apie tai žiūrėkite LNK žinių videoreportaže