Prieš Rusijos invaziją į Ukrainą, kai prie sienos ėmė telktis Vladimiro Putino kariai, Charkivas buvo laikomas vienu iš miestų, kuriems kyla didžiausia grėsmė, o miesto gyventojams teko išgyventi siaubingus bombardavimus ir skerdynes.
Vaizdas – šokiruojantis
Pasipriešinimas – miesto gyventojų atsakas vasario 24 dieną prasidėjusiai Rusijos invazijai, gyventojai atsisakė pasiduoti. Nina buvo nufotografuota sužeistu ir randuotu veidu, o nuotrauka pasidalinta „Twitter“, kad žmonės visame pasaulyje žinotų, kas vyksta jos mieste, rašo mirror.co.uk.
„Twitter“ žinutėje, kuria pasidalino Ukrainos Liberalų demokratų lygos prezidentas Arturas Charitonovas, rašoma:
„Tai Nina. Ji yra profesionali vaistininkė iš Charkivo. Prieš Rusijos bombardavimus ji dirbo vaistinėje „9.11”. Nina sutiko parodyti savo veidą su susidūrimo su rusais. Kad pasaulis sužinotų tiesą. Jai reikės labai ilgo gydymo.“
Rusija karą vadina „specialia karine operacija“, kuria siekiama nuginkluoti Ukrainą ir apsaugoti ją nuo „nacių“. Charkivo meras Igoris Terekovas sakė, kad buvo sugriauta šimtai pastatų, daugelis jų – gyvenamieji.
„Negaliu sakyti, kad blogiausios dienos jau praeityje, esame nuolat bombarduojami“, – sakė jis.
Rusijos pajėgos pražudė tūkstančius ukrainiečių
Viena liudininkė mieste sakė mačiusi, kaip žmonės nuo daugiabučių stogų mėtė granatas ar panašius ginklus į gatves, pasipriešinimas tęsiasi. Kitas liudininkas, esantis už miesto ribų, pranešė girdėjęs intensyvesius sprogimus nei bet kurią kitą dieną nuo Rusijos kariuomenės atakų pradžios praėjusį mėnesį.
Putinas sako, kad jo „specialiąja operacija“ siekiama sunaikinti Ukrainos karines pajėgas ir sugauti žmonės, kuriuos Rusija laiko pavojingais nacionalistais.
Rusijos invazija nusinešė tūkstančius gyvybių ir ketvirtis visų 44 milijonų Ukrainos gyventojų buvo priversti palikti savo namus. Rusijos bombos pataikė į Charkivo ir kitų miestų gyvenamjuosius rajonus, mokyklas ir ligonines.
„Putinas jau peržengė raudoną barbarizmo liniją“, – sakė Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas, Londonui priėmus sprendimą riboti „Gazprombank“ ir „Alfa Bank“ veiklą. „Kuo griežtesnės mūsų sankcijos... tuo daugiau galime padėti Ukrainai.“
Kanada ir Australija ketvirtadienį taip pat sustiprino sankcijas Rusijai, karui tęsiantis antrą mėnesį. Tačiau Europos Sąjungoje trūko vienbalsio palaikymo, reikalingo daugiau baudžiamųjų priemonių Rusijai įvedimui, taip pat sunkiai įgyvendinamos ir jau sutartos priemonės.