Aukštą kraujo spaudimą reguliuojantys vaistai dvigubai sumažina tikimybę susirgti silpnaprotyste, mano JAV mokslininkai.
Kaip rašoma britų dienraštyje „The Guardian“, kasdien milijonai pagyvenusių žmonių vartoja vaistus nuo aukšto kraujo spaudimo ir širdies problemų, tačiau šis gydymo būdas yra ir veiksminga priemonė „atitolinti“ Alzhaimerio ir silpnaprotystės simptomus.
Mažinant aukštą kraujospūdį naudojami angiotenzino receptorių blokatoriai (ARB), kurie – ypač vyrams – atitolina Alzhaimerio ir silpnaprotystės simptomus. Kaip rašoma tyrime, publikuotame „British Medical Journal“, vaistai nuo aukšto kraujospūdžio yra veiksmingi ir atitolina ankstyvos mirties ar patekimo į slaugos namus laiką.
Pacientai, vartoję ARB, iki 50 proc. sumažino riziką susirgti silpnaprotyste, teigiama tyrime. Nors ARB yra vieninteliai vaistai nuo aukšto kraujo spaudimo ir širdies ligų, tyrime pabrėžiamas, jų naudingumas stabdant silpnaprotystės simptomus. Didžiojoje Britanijoje 2008 metais britų pacientams buvo išduota 14,5 mln. šių vaistų dozių, o jų vertė siekė per milijardą litų (272 mln. svarų sterlingų).
Pranešama, kad vien D. Britanijoje silpnaprotyste serga per 700 tūkst. britų, o Alzhaimerio liga – apie 350 tūkst. Prognozuojama, kad per ateinantį dešimtmetį šiomis ligomis sirgs dvigubai daugiau žmonių, o 2050 metais tokių pacientų bus per 1,7 mln.
Tyrimo metu profesorius Bejaminas Wolozinas ir jo kolegos iš Bostono (JAV) universiteto tyrė 819 tūkst. amerikiečių, kuriems per 65 metus amžiaus ir kuriuos jau buvo ištikęs širdies priepuolis.