Vilniaus miesto savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ komunikacijos specialistė Greta Vasiliauskaitė teigė, kad iki balandžio mėnesio iš viso sostinėje bus įrengta 16 naujų greičio matuoklių.
Be to, ji įvardijamo ir vietas, kur šie prietaisai turėtų atsirasti:
- Savanorių pr. ties Vaduvos g.
- Antakalnio g. ties Tverečiaus g.
- Olandų g. ties Filaretų g.
- T. Narbuto g. ties Sėlių g.
- Ukmergės g. ties Paribio g.
- Molėtų pl. ties Skersinės g.
- Nemenčinės pl. ties Svajonių g.
- Ozo g. ties Kernavės g.
- Švitrigailos g. ties Kauno g.
- Gariūnų g. ties Paneriškių g.
- Galvės g. ties J. Tiškevičiaus g.
- Kalvarijų g. ties V. Gerulaičio g.
- S. Batoro g. ties Rudens g.
- Laisvės pr. ties Viršuliškių g.
- Oslo g. ties Laisvės pr.
- Minsko pl. ties Gurių g.
Ar galima sulaukti baudos, jei įranga testuojama?
Prieš pradedant veikti naujiems greičio matuokliams, šiuo metu įranga yra testuojama, kai kuriais atvejais vairuotojai gali išvysti blykstę, kuri užfiksuoja judančią transporto priemonę.
Tačiau G. Vasiliauskaitė pripažįsta, kad dabar, vykstant prietaisų testavimo darbams, gali pasitaikyti klaidingai užfiksuotų pažeidimų.
„Įrengus greičio matuoklius, kiekvienas iš jų yra testuojamas ir kalibruojamas, pritaikomas konkrečios vietos specifikai.
Kol šie darbai atliekami, gali pasitaikyti klaidingai užfiksuotų pažeidimų, todėl įrengiami kelio ženklai, įspėjantys apie matuoklį ir kartu informuojantys, kad įranga testuojama“, – aiškino pašnekovė.
Taigi vairuotojai bent jau kol kas gali išvengti administracinės atsakomybės, jeigu greitis yra viršijimas.
„Protokolai už pažeidimus pradedami išrašyti tik tuomet, kai užbaigiama metrologinė greičio matuoklio patikra, t.y. kai specialistai padaro išvadą, kad matuoklis veikia tiksliai ir yra tinkamas eksploatuoti.
Nepriklausomai nuo to, ar įranga testuojama, vairuotojai privalo laikytis Kelių eismo taisyklių ir važiuoti ne didesniu nei maksimaliai leistinu greičiu“, – kalbėjo G. Vasiliauskaitė.
Kaune irgi atsiras matuoklių
Kiek anksčiau Kauno savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius naujienų portalui tv3.lt teigė, kad šiuo metu iš viso Kauno mieste veikia 5 greičio matuokliai, tačiau jau netrukus pažeidėjus fiksuos dar daugiau prietaisų.
„Pasirašytos sutartys dėl 2 stacionarių greičio matuoklių ir dėl vidutinio greičio ruožo įrengimo. Paleidimo-derinimo darbai numatyti šių metų pirmoje pusėje. Šiuo metu prietaisai užsakyti ir gaminami. Tikimės, kad komplektuojančios detalės bus pristatytos laiku“, – kalbėjo M. Matusevičius.
Tačiau naujieji greičio matuokliai, pasak savivaldybės atstovo, galės bet kada būti perkeliami į kitą vietą.
„Šiuo metu greičio matuokliai matuoja ir fiksuoja greičio pažeidimus. Nauji greičio matuokliai bus mobilesni, nereikalaujantys papildomų elektros įvadų įrengimo darbų naujoje vietoje.
Pagal poreikį juos nesunkiai bus galima perkelti į bet kurią vietą, kur yra gatvių apšvietimas“, – aiškino pašnekovas.
Beveik 0,7 mln. vairuotojų Lietuvoje viršijo greitį
Lietuvos kelių policijos duomenimis, už greičio viršijimus 2022 metais buvo pradėta 655 889 administracinio nusižengimo teisenų, o 2021 metais – 756 tūkst.
2021 metais šalyje veikė 393 pažeidimų fiksavimo sistemos, kurios fiksavo ne tik greičio, bet ir techninės apžiūros ir civilinės atsakomybės draudimo kontrolę, o 2022 metais šių sistemų tinklas buvo išplėstas – iki 490.
Lietuvoje taip pat veikė 108 vidutinio greičio matavimo sistemos skirtinguose ruožuose. Intensyvaus eismo ruožuose veikia 238 Daugiafunkcinės pažeidimų kontrolės sistemos.
Dar veikia 117 momentinių greičio matavimo prietaisų, dalį įrengia savivaldybės, o policijos pareigūnai pagal poreikį naudoja 37 mobiliuosius greičio matavimo prietaisus „PoliScan FM1“ bei kitas priemones. Kauno mieste pradėjo veikti pažeidimų fiksavimo sistema, kameromis fiksuojanti KET pažeidimus įvairiose miesto vietose.
Visų greičio matuoklių – veikiančių, testuojamų ir planuojamų įrengti – vietos yra skelbiamos ČIA. Šiame puslapyje kiekvienas vairuotojas gali išvysti, kad matuokliai pažymėti skirtingomis spalvomis pagal jų specifiką, t.y. ką jie fiksuoja