• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo šių metų įsigaliojo nauja tvarka dėl vairuotojų pažymėjimo galiojimo. Štai jei automobilį vairuosite, o medicininė pažyma negalios, vairuotojo pažymėjimas taip pat nebus galiojantis. Už pažeidimą numatomos ir baudos, tačiau ar jas skirs tik vairuotoją sustabdę policininkai, ar fiksuos ir keliuose stovintys matuokliai, vaizdo kameros?

Nuo šių metų įsigaliojo nauja tvarka dėl vairuotojų pažymėjimo galiojimo. Štai jei automobilį vairuosite, o medicininė pažyma negalios, vairuotojo pažymėjimas taip pat nebus galiojantis. Už pažeidimą numatomos ir baudos, tačiau ar jas skirs tik vairuotoją sustabdę policininkai, ar fiksuos ir keliuose stovintys matuokliai, vaizdo kameros?

REKLAMA

Tūkstančiai vairuotojų vis dar nėra gavę medicininės pažymos, todėl jie vairuoti nuo šių metų automobilio negali, mat ir vairuotojo pažymėjimas tokiu atveju laikomas negaliojančiu.

O jei išdrįsite automobiliu važiuoti net ir neturėdami tokios pažymos, už tai gali būti skiriama nuo 30 iki 50 eurų siekianti bauda.

Tiesa, jei nusižengimą padarėte pirmą kartą, tokiu atveju, tikėtina, atsipirksite 15 eurų bauda.

Pažeidėjus nustatys ne tik pareigūnai, bet ir greičio matuokliai?

Kiek anksčiau Lietuvos policijos atstovai teigė, kas specialių reidų tikrinti vairuotojus, kurių medicininė pažyma negalioja, kol kas nėra numatoma.

REKLAMA
REKLAMA

„Prastas regėjimas, lėtinės ligos, kitokie negalavimai gali turėti reikšmingos įtakos saugumui keliuose.

Taigi, nors policija neplanuoja specialiai stabdyti vairuotojų ir tikrinti jų pažymėjimų galiojimo, kviečiame visus būti pilietiškais ir pasitikrinti sveikatą dėl savęs bei aplinkinių saugumo“, – yra teigęs Policijos departamento Viešosios tvarkos biuro viršininkas Vytautas Grašys.

REKLAMA

Tačiau ar dabar keliuose įrengti greičio matuokliai gali nustatyti, ar vairuotojų medicininė pažyma yra negaliojanti?

Bendrovės, atsakingos už kelių priežiūrą ir saugumą, „Via Lietuva“ Komunikacijos skyriaus vadovė Jolita Orentaitė naujienų portalui tv3.lt teigė, kad nė vienas šalyje įrengtas ir veikiantis greičio matuoklis ar greičio matavimo sistema nefiksuoja, ar vairuotojų medicininė pažyma yra negaliojanti.

REKLAMA
REKLAMA

„Fiksuojami automobilio numeriai, pagal kuriuos tikrinama, ar automobilio savininkas/registruota įmonė, kuriai priklauso transporto priemonė, yra sumokėję kelių mokestį, automobilis yra techniškai tvarkingas ir turi galiojantį draudimą“, – paaiškino bendrovės atstovė.

Tiesa, jei vairuotojas viršys greitį ir jį užfiksuos greičio matuoklis, tokiu atveju bus automatiškai tikrinamas ir vairuotojo pažymėjimo galiojimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip ir kur pasitikrinti medicininės pažymos galiojimą?

„Regitros“ atstovai primena, kad vairuotojo medicininė pažyma turi galioti nuolat, o ne tik vairuotojo pažymėjimo keitimo metu.

Artimiausiu metu policija specialių reidų neplanuoja, tačiau gyventojai kviečiami nedelsti ir sveikatą pasitikrinti kuo skubiau. Per gruodį sveikatą pasitikrino rekordinis skaičius žmonių – 30485.

REKLAMA

Sausio 1 d. duomenimis, Lietuvoje yra apie 70 tūkstančių vairuotojų, kurie norėdami dalyvauti eisme turi apsilankyti pas medikus ir gauti reikiamą pažymą. Pasitikrinus sveikatą, vairuotojo pažymėjimo galiojimas bus atstatytas automatiškai, papildomai vykti į „Regitrą“ nereikės. Per pastaruosius metus sveikatą jau pasitikrino apie 365 tūkst. Lietuvos vairuotojų. Tai yra apie 84 proc. visų šią pareigą turėjusių atlikti žmonių.

REKLAMA

„Esame dėkingi visiems, kurie šiuos metus pradeda atsakingai – pasitikrinę sveikatą ir su galiojančiu vairuotojo pažymėjimu. Tokių žmonių yra didžioji dauguma.

Labai raginame suskubti tuos, kurie nesuspėjo to atlikti. O mes ir toliau rūpinsimės vairuotojais bei siųsime priminimus tiems, kurie yra palikę savo kontaktus. Būkime pilietiški ir prisidėkime prie saugaus eismo keliuose“, – sakė „Regitros“ generalinis direktorius Vaidas Dominauskas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Regitra“ nuolat informuoja vairuotojus apie jų vairuotojo pažymėjimo būseną: medicininės pažymos galiojimą bei vairuotojo pažymėjimo galiojimą. Norintys gauti priminimus, turi palikti savo kontaktus „Regitros“ sistemoje.

Dar 2023 metų pabaigoje pasikeitė vairuotojų sveikatos patikros periodiškumas. Vairuotojams iki 65 metų sveikatos patikrą reikės atlikti tik kas dešimt metų, nuo 66 iki 79-erių metų sveikatą pasitikrinti reikės kartą per penkerius metus, o vyresniems nei 80 – kas dvejus metus.

REKLAMA

Vairuotojai, kurie dar nepasitikrino, iki kada galioja jų medicininė pažyma, yra kviečiami tai padaryti kuo skubiau.

Tai galima padaryti dviem būdais:

Vairuotojo sveikatos patikrinimas gali būti atliekamas sveikatos priežiūros įstaigoje, kurioje pacientas yra prisirašęs arba bet kurioje kitoje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, teikiančioje šias paslaugas.

Sveikatą tikrina šeimos gydytojas arba vidaus, vaikų ligų gydytojas, teikiantis pirminės sveikatos priežiūros paslaugas. Vairuotojo psichikos sveikatą privaloma tvarka įvertina ir gydytojas psichiatras.

tv3.lt

šiandien jau teikiau pasiulymą
šiandien jau teikiau pasiulymą
"medicinines pažymas" pardavinėti po 40 eurų "Perlo terminaluose" ,juk naudos iš jų butu tiek pat ką pas "gydytoją " pusantros minutės už tą pačią sumą
Svarbiausia nuo asiliuku nulipe gali su vėjeliu skristi, be draudimo, be sveikatos patikrinimo, net be teisių ar leidimo būti Lietuvoje......
Sakykite, jeigu aš nusipirksiu Priusą, priklijosiu barzdą ir sakysiu kad mano vardas Mahmudas ar aš tada irgi galėsiu be teisių važinėti ? Ačiū
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų