• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė pažymi, kad vaikų reabilitacijai Lietuvoje praktiškai neskiriamas teisės aktais numatytas finansavimas.

REKLAMA
REKLAMA

Tai R.Šalaševičiūtė sakė penktadienį Vyriausybėje vykstančiame forume „Pacientų sauga ir paslaugų kokybė: iššūkiai bei pasiekimai“.

REKLAMA

„Lietuvos sveikatos informacijos centro duomenys apie vaikų sveikatą, apie kasmet profilaktinių patikrinimų metu nustatomą didesnį patologijų skaičių, reikalauja skirti didesnį dėmesį su vaikų sveikata susijusių problemų iškėlimui ir sprendimui“, - teigė kontrolierė.

Anot R.Šalaševičiūtės, Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigoje gauti skundai bei esamos situacijos analizė rodo, jog praktikoje ne visiems vaikams medicininės reabilitacijos paslaugos yra prieinamos bei kokybiškos.

REKLAMA
REKLAMA

Kontrolierės teigimu, nors Privalomojo sveikatos draudimo tarybos nutarimas numato vaikų medicininei reabilitacijai ir sanatoriniam gydymui skirti ne mažiau kaip 20 proc. lėšų, numatytų medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo išlaidoms kompensuoti, praktiškai tai nėra įgyvendinama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nors yra siekiama, jog medicininei reabilitacijai ir sanatoriniam gydymui išlaidos vaikams sudarytų ne mažiau penktadalio bendros medicininei reabilitacijai ir sanatoriniam gydymui skirtos sumos, deja, šios lėšos 2007 m. panaudotos tik 18,1 proc., 2006 m. - 17,3 proc. lėšų“, - teigia kontrolierė.

REKLAMA

Pranešime taip pat pažymima, kad „daugelis specialistų lėšų reabilitacijai nepanaudojimą sieja su „sezoniškumu“ ir neteisingu vaikų tėvų supratimu apie reabilitacijos paslaugų esmę, jog iš tiesų tai ne vaikų vasaros poilsis, o dalis sveikatą atstatančiųjų priemonių“.

„Vaikų tėvai nenori, kad reabilitacijos paslaugos būtų teikiamos vaikui mokslo metų laikotarpiu, o pageidauja siuntimų vasarą, atostogų metu, dėl ko vasarą siuntimų trūksta, o žiemą jie lieka nepanaudoti. Beje, dažnai gydytojai pediatrai ar šeimos gydytojai neinformuoja tėvų apie tai, kad jų vaikui priklauso sanatorinis gydymas arba motyvuoja Teritorinių ligonių kasų nustatytomis kvotomis. Mano nuomone, medicininės reabilitacijos paslaugos vaikui turi būti skiriamos būtent tada, kai jam reikalingos pagal sveikatos būklę t.y. ne po mėnesio ar vasaros metu, tačiau jos negali būti ribojamos, kvotuojamos ar sudaromos kitos kliūtys, dėl kurių tampa sunkiai ar iš viso neprieinamos“, - tikina kontrolierė.

REKLAMA

Savo pranešime, be kitų, ji taip pat apžvelgė psichikos sveikatos problemas. R.Šalaševičiūtės teigimu, „kai kurių šaltinių duomenimis, Lietuvoje vaikų ir paauglių psichikos sveikatos būklė per pastaruosius metus ne tik negerėja, bet pastebima net blogėjimo tendencijų, todėl vaikų psichikos sveikata tampa viena svarbiausių visuomenės sveikatos sričių“.

„Dar 2006 m. kreipiausi į Sveikatos apsaugos ministrą dėl hiperaktyvumo sindromą turinčių vaikų gydymo užtikrinimo. Tačiau, deja, šie vaistai dar nėra įtraukti į kompensuojamųjų vaistų sąrašą. Pasigirsta vaikų ir paauglių psichiatrų nerimą kelianti nuomonė, jog galbūt į Lietuvą atkeliavę nauji vaistai hiperaktyvumui gydyti, sąlygojo, jog šis sutrikimas diagnozuojamas labai dažnai. Tikėkimės, kad parengtų Hiperaktyvumo diagnostikos bei gydymo rekomendacijų dėka pavyks ateityje išvengti panašių nesusipratimų“, - teigė R.Šalaševičiūtė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų