Anot teismo, dabartiniai nurodymai, leidžiantys pasirinkti moterišką arba vyrišką kūdikio lytį, diskriminuoja interseksualius asmenis. Dabar įstatymų leidėjai yra įpareigoti iki 2018 metų pabaigos priimti įstatymą, įpareigojantį pakeisti pasirinkimus gimimo liudijime.
Interseksualūs asmenys, kurie turi abiejų lyčių bruožų, sudaro net 1,7 procento pasaulio populiacijos.
„Lyties priskyrimas turi didžiulės svarbos individo identitetui. Lytis turi esminės įtakos ir tam, kaip asmuo pats save suvokia, ir kaip jį mato kiti“, - pranešime apie savo sprendimą skelbia Federalinis Teismas.
Vokietijos „Trečiojo pasirinkimo“ organizacija, kovojusi už tokią interseksualių asmenų teisę, sprendimą laiko ypatingu proveržiu. Federalinė antidiskriminacijos agentūra sprendimą jau pavadino „istoriniu sprendimu, padedančiu užtikrinti lygias interseksualų teises“.
Vokietija tikisi tapti pirmąja Europos valstybe, oficialiai pripažinusia interseksualius asmenis. Ji prisijungs prie jau tai padariusiųjų sąrašo, kuriame yra Australija, Naujoji Zelandija, Nepalas, Indija, JAV.
Nuo 2013 metų gimus interseksualiam kūdikiui Vokietijoje buvo galima lyties langelį gimimo liudijime palikti tuščią. Iki tol lytį nustatydavo specialistai ir kūdikiui būdavo atliekama operacija po kurios būdavo galima jam priskirti vyrišką ar moterišką lytį.
Vokietijos teismas ėmėsi šio klausimo gavęs kreipimąsi asmens, kuriam buvo nustatyta moteriška lytis, tačiau jis save įvardija kaip „interseksualų asmenį“. Spręsti šio klausimo prieš tai nesiėmė žemesnės instancijos teismai.