• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasaulio sveikatos organizacijos ekspertai apskaičiavo, kad dėl nepakankamo fizinio aktyvumo kasmet pasaulyje miršta net 3,2 mln. Žemės gyventojų! Kad palaikytų fizinę formą, vaikai ir paaugliai turėtų būti aktyvūs ne mažiau kaip 1 val. per dieną. Tačiau Europos ir Šiaurės Amerikos šalių duomenimis tiek laiko sportui neskiria nei pusė mokyklinio amžiaus vaikų. Sportą keičia kompiuteris, televizija bei kiti pasyvūs laisvalaikio leidimo būdai.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvės mergaitės – trečios nuo galo

Remiantis 2010 metų tyrimo duomenimis Lietuvos berniukai pagal fizinį aktyvumą tarp beveik 40 Europos ir Šiaurės Amerikos šalių užėmė penktą vietą nuo galo. Už juos mažiau fiziškai aktyvūs buvo tik bendraamžiai iš Lenkijos, Estijos, Turkijos ir Makedonijos. Na, o lietuvės mergaitės, tyrimo duomenimis, užėmė trečią vietą nuo galo, – mažiau sportui dėmesio skyrė tik Turkijos ir Makedonijos mergaitės.

REKLAMA

Nauda paauglystėje didelė

Fizinio aktyvumo reikšmė vaikystėje ir paauglystėje yra didžiulė – nepakankamai judant, padidėja širdies ir kraujagyslių ligų rizika, gali atsirasti depresijos požymiai. Dėl nejudrumo pradeda kauptis riebalai, kurių perteklius organizme ne tik skatina antsvorio ir nutukimo atsiradimą, bet ir apsunkina daugelio vidaus organų darbą, sutrikdo jų normalią veiklą bei funkcionavimą.

REKLAMA
REKLAMA

Pritaikyti pagal amžių

Skirtingo amžiaus vaikams būdinga savita organų ir sistemų sandara bei funkcijos, todėl fiziniai pratimai turėtų būti prataikyti vaikams pagal amžių, įvertinus jų augimo ir vystymosi fiziologiją.

Reikia būti kūrybingiems

Tam, kad vaikas būtų aktyvus, žinoma, turi pasistengti visi aplinkiniai: šeima, mokyklos bendruomenė, draugai. Jei vaikui siūlysime užsiimti nuobodžiu sportu, jis tokia fizine veikla nesidomės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau šiandien būti išradingiems ir sudominti vaiką tikrai nėra sunku – yra daugybė smagių, judrių, įdomių fizinio aktyvumo formų, kurias visada galima pasiūlyti vaikams.

Tyrimais įrodytas teigiamas kasdienio fizinio aktyvumo poveikis jaunam žmogui: gerėja jo mokymosi rezultatai, atminties procesai, didėja atsparumas stresui ir t.t.

REKLAMA

„Tae Bo“ – aerobika ir kovos menai

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atstovė Julija Meišimė primena, kad biuras siekia skatinti vaikų fizinį aktyvumą. Todėl, kaip pasakoja specialistė, buvo inicijuoti „Tae Bo“ užsiėmimai Vilniaus rajono mokyklose.

„Tae Bo“ – tai tokia fizinė veikla, kurios metu derinami aerobika ir kovos menų sportinės šakos“, – teigia J. Meišimė.

REKLAMA

Tobulino įgūdžius

Buvo organizuojama po tris „Tae Bo“ treniruotes, stengiamasi, kad treniruočių dalyviai galėtų patobulinti jau ankstesnėje treniruotėje išmoktus judesio elementus ir dar labiau pagerintų savo fizinį pasirengimą.

„Mes siekiame, kad kūno kultūra taptų visiems vaikams hobiu, švente, pramoga ir pagrindiniu laisvalaikio praleidimo būdu!“ – sako J. Meišimė.

Julija Meišimė

Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė

Vilniaus m. savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų