• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Černobylis – didžiausios branduolinės katastrofos pasaulio istorijoje vieta – jau ilgą laiką pritraukia nuotykių ieškotojų, kurie siekia pamatyti apokaliptinį vaizdą, srautą. Nepaisant to, dabar, atrodo, labiausiai siurreali turizmo vieta gali užverti savo duris.

REKLAMA
REKLAMA

Kijeve esantis Černobylio muziejus yra vienas lankomiausių Ukrainos turistinių objektų. Šį balandį, kai buvo pažymėtos 25–os Černobylio nelaimės metinės, susidomėjimas pasiekė piką. Tačiau tiems, kurie norėtų tiesiogiai patirti, ką reiškia pabuvoti armagedone, yra nuotykių kupinesnė alternatyva.

REKLAMA

Užterštoji zona aplink Černobylį tokiems turistams, kurie siekia neįprastų patirčių, yra kur kas įdomesnė. Pastarąjį dešimtmetį turistai tiesiog plūsta čia – daugiau nei 10 000 kasmet.

„Forbes“ netgi spėjo pakrikštyti šią vietą pačia egzotiškiausia turizmo vieta.

Apie situaciją pasidomėjo RT žurnalistas. Jis pabendravo su Aleksandru Sirota, buvusiu miesto vaiduoklio Pripiatės gyventojų. Šis žmogus organizuoja turistines keliones į Pripiatę jau keletą metų.

REKLAMA
REKLAMA

Jis pasakoja, kad lankytojai nuolatos yra sužavėti to, ką jie mato, nors kelionės motyvai skiriasi.

„Žmonės turi skirtingų priežasčių, kad čia atvyktų – vieni nori pamatyti, kaip atrodo pasaulio pabaiga, kiti nori pajausti istoriją. Dar kitiems tai yra sugrįžimas į vaikystę, nes čia išsaugota sovietinė atmosfera. Tačiau man labiau svarbu ne tai, dėl ko jie čia atvyko, o kokį poveikį tai jiems turi“, – pasakoja Aleksandras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau nuo birželio, radioaktyvusis turizmas buvo suspenduotas. Teismo vykdyti patikrinimai nustatė, kad šios kelionės pažeidžia įstatymą, o taip pat gaunamas netinkamas pelnas.

Kiekvienas turistas už kelionę į vaiduokliškąją zoną sumoka apie 100–ą JAV dolerių, o tai reiškia, kad kelionių organizatoriai kasmet užsidirba pie milijoną dolerių.

REKLAMA

„Mes įpareigojame ministeriją informuoti vyriausybę dėl kiekvieno dolerio, uždirbto iš šių kelionių. Mes žinome, kad buvo uždirbta daug pinigų – tačiau nenutuokiame, kieno kišenėse jie atsiduria. Kodėl nepanaudojus pinigų biudžetui, kad būtų galima spręsti Černobylio zonos problemas?“ – klausia teismo atstovas.






Šis klausimas ir toliau bus sprendžiamas, o iki to laiko Černobylio zona bus uždaryta lankytojams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų