Autoriai, iš kurių daugelis yra parazitinių tropinių ligų ekspertai iš Baylor Medicinos koledžo Hiustone, teigia, kad šios ligos paplitimas šiek tiek primeną ankstyvąjį ŽIV paplitimą.
Chagas liga dar žinoma kaip Amerikietiškoji tripanosomozė, nes ligos sukėlėjus - vienos ląstelės tripanosomus - perneša kraujasiurbiai vabzdžiai. Joms giminingi parazitai, musės sukeliančios miegligę, veisiasi Afrikoje.
Pasak autorių, ši liga, kaip ir AIDS, turi ilgą inkubacijos periodą, per kurį sunku pastebėti kokius nors ligos simptomus, tačiau labai sunkiai išgydoma arba neišgydoma visai. Chagas liga visame pasaulyje jau apsikrėtė 8 mln. žmonių, daugiausia Bolivijoje, Meksikoje, Kolumbijoje ir Centrinėje Amerikoje. Daugiau nei 300 000 infekuotųjų, iš kurių didžioji dalis yra imigrantai, gyvena JAV.
Liga gali būti perduodama transplacentiniu būdu, motinai besilaukiant vaiko, ar transfuziniu, kraujo perpylimo metu. Apie ketvirtadalis sergančiųjų galiausiai mirs staigia mirtimi, netikėtai atsisakius funkcionuoti ar pratrūkus tokiems organams kaip širdis ar žarnynas.
Gydymas būna sėkmingas tik tuo atveju, jei liga diagnozuojama iš anksto. Pacientas turi gerti stiprius antibiotikus iki trijų mėnesių. Šie vaistai nėra tokie brangūs, kaip vaistai skirti AIDS gydymui, bet daugelyje neturtingų šalių jų labai trūksta.
„Abi ligos yra naikinančios“, - pažymėjo vienas iš straipsnio autorių. Imigrantai dažnai negauna tinkamo gydymo, dėl Chagas labai sparčiai plinta.