Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskich teigia, kad Valstybės saugumo departamentui (VSD) premjeras Andrius Kubilius esą yra užsakęs neigiamas pažymas apie jo asmenį. Politologai teigia, kad valdančiųjų rietenos dėl Finansinių nusikaltimų tarnybos valdovų atleidimo pasitarnaus kaip tik opozicijai.
Piktinasi pažymų valdžia
„Aš noriu, kad pavadinime taip ir parašytumėte. Aš nebijau dėl to eiti į teismą, nes tiksliai žinau, kad VSD važinėja po įvairiais bendroves ir siūlo paliudyti, kad aš esu suinteresuotas dujų tarpininkų versle. Konservatoriai sėdi dujų tarpininkų kišenėse ir todėl priešinasi mūsų siūlomoms Gamtinių dujų įstatymo pataisoms, kurios eliminuotų dujų darbininkus ir leistų kelis šimtus milijonus litų, kuriuos jie uždirba, palikti valstybei. Aš nebijau – tegul paduoda mane į teismą. Noriu, kad parašytumėte, jog būtent klastoja“, - sakė V. Uspackich.
Pasak V. Uspakicho, slaptųjų VSD pažymų praktika Lietuvoje nuo seno esanti naudojama politiniam susidorojimui su pareigūnais, o taip pat vieniems ar kitiems politiniams projektams atmesti. „Dabar mūsų pataisoms, kuriomis norėta sutaupyti dujų tarpininkų paimamus pinigus, buvo irgi pasipriešinta taip pat. Pasakyta, kad yra VSD pažyma, kuri nurodo, jog pataisos prieštaraus nacionaliniam saugumui. Slaptų pažymų pagrindu šiaidien galima padaryti bet ką“, - piktinosi V. Uspsakich.
Opozicijai gerai
Tuo tarpu, pasak politikos apžvalgininko Giedriaus Kiaulakio, jo nestebina tokia situacija, kai opozicinės partijos nelabai veliasi į konkrečią diskusiją – ar teisingai, remiantis slaptomis pažymomis, atleidžiami FNTT vadovai. „Matant, kad visuomenės akyse atleistieji pagal pažymas pareigūnai, apie korumpuotumą spręsti nesiryžtu, visiškai logiška, kad opozicija tiesiog laukia. Liberalų ir Centro Sąjunga yra pasižymėjusi pasiruošimu būti koalicijoje su bet kuo ir bando distancijuotis nuo nelabai populiarių konservatorių, tad opozicija, šitai prisimindama, teisingai daro stebėdama šitą stumdymąsi“, - mano apžvalgininkas.
Kaip pastebi apžvalgininkas, opozicija dėsningai nepuola remti nei vienos iš konflikto pusių, o kalba apie bendrą problemą ir taip paryškina valdančiųjų neįgalumą ją spręsti. Prezidentė Dalia Grybauskaitė, pasak G. Kiaulakio, irgi greičiausiai orientuojasi į tą situaciją, kuri gali susiklostyti po rinkimų.
Taip pat skaitykite: