Rusijos ministras pirmininkas Valdimiras Putinas penktadienį pasižymėjo itin aršia kalba Valstybės Taryboje. Jis kategoriškai paneigė kalbas, kad spalio mėnesio regioniniai rinkimai buvo klastojami. Atsakydamas į tai, kad kaltinimai klastojimu yra itin plačiai aptarinėjami internete, Rusijos premjeras pareiškė, kad internetu jis netikįs, nes jame net 50 proc. medžiagos sudaro pornografija.
Jis perspėjo kitus politikus, o ypač prezidentą Dmitrijų Medvedevą, nekeisti jo prezidentavimo metais sukurptos griežtos politinės sistemos. „Politinė sistema neturi nuo kiekvieno prisilietimo drebėti tarsi skysti drebučiai“ - teigė V. Putinas pareikšdamas, kad neleis „ukrainizuoti“ Rusijos politikos. V. Putinas teigė, kad Ukrainoje siautėjantis politinis chaosas Rusijoje yra nereikalingas.
Ši kalba per savaitgalį jau buvo aptarta ne viename leidinyje. Tačiau dienraštis „Vedomosti“ atkreipė dėmesį į vieną įdomų faktą. Teigiama, kad šios kalbos apskritai neturėjo būti.
Vienas Valstybės Tarybos narys pareiškė, kad V. Putino posėdyje apskritai niekas nelaukė. Apie tai, kad premjeras nori pasisakyti, tapo aišku tik penktadienio ryte, prieš pat posėdžio pradžią.
Politikos analitikas Michailas Vinogradovas teigia, kad Valstybės Taryboje V. Putinas kalbėti veikiausiai panoro norėdamas apginti politinę sistemą, kurią pats sukūrė per dvi savo prezidentavimo kadencijas. Taip V. Putinas norėjo parodyti, kad niekam nebus leista išmontuoti jo sukurtos valdžios vertikalės. Tai – akivaizdus smūgis prezidentui D. Medvedevui.
Jau kurį laiką buvo planuojama, kad Valstybės Tarybos posėdyje bus diskutuojama apie politines reformas ir modernizaciją. Posėdis turėjo tapti D. Medvedevo šou, kuriame jis kalbėtų apie politinės sistemos liberalizavimą.
Politinių partijų lyderiai buvo paraginti į posėdį atsinešti savo pasiūlymus.
Federacijos Tarybos pirmininkas Sergejus Mironovas, vadovaujantis partijai „Teisingoji Rusija“, paragino uždrausti išankstinį balsavimą, kurio metu ir užfiksuojama daugiausiai pažeidimų. Be to, jis ragino, kad regionų lyderiai nebegalėtų tvirtinti rinkiminių komisijų sudėčių.
Komunistų partijos lyderis Genadijus Ziuganovas reikalavo, kad partijos geriau būtų atstovaujamos valstybinėje televizijoje.
„Jabloko“ lyderis Sergejus Mitrochinas savo ruožtu ragino vykdyti žiniasklaidos reformą ir paragino, kad rinkimų klastotojai būtų baudžiami realia laisvės atėmimo bausme.
Liberaldemokratų vadas Vladimiras Žirinovskis pasiūlė, kad valstybės tarnautojai viename poste galėtų dirbti ne ilgiau 10 metų.
Pabaigoje pats D. Medvedevas pasiūlė, kad būtų sumažinti barjerai, leidžiantys partijoms patekti į vietos savivaldą. Vietoje 7 proc. barjero buvo siūloma įvesti 5 proc. slenkstį. „Mūsų politinė sistema veikia. Ji toli gražu nėra ideali, tačiau veikia“ - kalbėjo prezidentas.
Tačiau visas kalbas savo griežtu tonu sutrikdė V. Putinas, kuris dar kartą parodė, kas yra tikrasis šalies lyderis. Politikos analitikai ir toliau ginčijasi, ar V. Putino ir D. Medvedevo tikslai iš tikro yra skirtingi, ar visa tai tėra tik parodomasis šou, kuriuo siekiama parodyti, kad Rusijoje yra įmanomi laisvi politiniai debatai ir reformos.