Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ (liberalai demokratai) seniūnas V. Mazuronis dėl galimai G. Kirkilo supainiotų viešųjų ir privačių interesų kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją.
Parlamentaras prašo ištirti, ar Vyriausybės vadovas Gediminas Kirkilas, turėdamas bendrovių „Krekenavos agrofirma“, „Kauno audiniai“ bei „Lietuvos dujos“ akcijų bei dalyvaudamas svarstant klausimus, tiesiogiai ar netiesiogiai susijusius su šiomis bendrovėmis, nepažeidė Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatų.
„Aš remiuosi Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos tinklapyje pateikta premjero deklaracija ir dėlioju faktus. „Krekenavos agrofirma“, kurios akcijų turi, pasirodo ne tik V. Uspaskichas, bet ir G. Kirkilas, yra viena didesnių produkcijos tiekėjų „Maximai“. „Kauno audinių“ pastatų vietoje šiandien stovi Kauno „Akropolis“, kurio savininkai tie patys, kaip ir „Maxima“ bei „NDX energija“, kuriai Seimas ne be Vyriausybės derybininkų viešų ir slaptų paties G. Kirkilo susitikimų su jos savininkais balsų dauguma patvirtino Atominės elektrinės įstatymą. Ar tai tik niekuo dėti sutapimai, ar bendras verslas, kuris šiuos partnerius sies ir atominiame projekte?“, - svarstė Seimo narys.
Politiko teigimu, į šiuos keistus sutapimus prieš apsispręsdamas, pasirašyti ar ne prieštaringai vertinamą įstatymą, dėmesį turėtų atkreipti Prezidentas V. Adamkus. „Tai privalo žinoti ir visuomenė, o padorus politikas, jeigu toks iš tiesų yra Vyriausybės vadovas, apie tokius dalykus turėtų jai nedelsiant pasiaiškinti“, - sakė frakcijos seniūnas V. Mazuronis.
Jis taip pat atkreipė Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos dėmesį į praėjusių metų pavasarį Seime svarstyto Gamtinių dujų įstatymo peripetijas. Tada parlamentarai siūlė sumažinti dujininkų gaunamo pelno maržą, tačiau G. Kirkilas ne kartą viešai pasisakė prieš tokius siūlymus.
Iš penkių asmenų sudaryta Vyriausioji tarnybinės etikos komisija yra atskaitinga Seimui – jis tvirtina ir komisijos sudėtį, ir jos pirmininką.