Vitas Matuzas Seimo laikinajai komisijai pateikė daug informacijos, kuri paneigia visus jam mestus kaltinimus. Paklaustas, kodėl nesikreipia į teismą, kad visiškai atsikratytų kaltinimų, jis patikino, kad paprasčiausiai atmeta visus jam mestus kaltinimus.
„Manau, kad ta istorija – tai tęsinys politinio puolimo, kuris yra vykdomas prieš mane ir mano šeimą jau daugybę metų. Lygiai taip pat aš matau puolimą prieš mūsų politinę partiją, kaip ir minėjau, matyt užsakovai apsiriko, nesu aš toks įtakingas, kaip jie galvoja, nesu toks antras žmogus valstybėje, yra visiškai kitaip, matyt toje vietoje jie suklydo“, – sakė jis.
Pasak V. Matuzo, jis nori, kad būtų atsakyta į klausimą, ar tikrai žmonės gali jausti, kad Lietuvoje egzistuoja teisėsauga, kuri nepriklauso nuo nieko, ir ar tikrai negalioja skambučių, draugų prašymai susidoroti su vienu ar kitu asmeniu.
„Kaip rodo patirtis, dabar jau ir mano asmeninė, vis dėlto yra šiek tiek kitaip mūsų valstybėje. Yra gera proga ir prievolė Seimui išsiaiškinti tai ir padaryti tam reikiamus sprendimus, kad ateityje šito neliktų“, – kalbėjo jis.
Paklaustas, kodėl nesikreipia į teisėsaugą, Seimo narys patikino, kad bandė tai daryti ne vieną kartą, tačiau tyrimai buvo nutraukiami. „Pasirodo, tiems veiksmams atlikti samdomi ir ne visuomet pilnos dvasinės sveikatos asmenys, taip kad tie metodai, kurie buvo taikomi prieš mane ir mano šeimą, man visiškai nepriimtini, ir nebūtinai tais pat metodais aš turėčiau gintis“, – tvirtino buvęs Panevėžio meras.
V. Matuzas nepabijojo įvardinti tų asmenų, kurie, neva, sukūrė politinę grupuotę prieš jį ir veikia po šiai dienai.
„Galiu paminėti buvusį STT Panavėžio valdybos viršininką Povilą Urbšį, galiu paminėti „Panevėžio ryto“ redaktorių Bronių Matelį, galiu paminėti ir buvusį Seimo narį Gintarą Šileikį. Aš su politinėmis partijomis nesieju, sieju su politine grupuote, kuri veikia prieš mane pastaruosius penkiolika metų“, – pabrėžė jis.
Atsakyti į klausimas, koks tikslas šiems asmenims su juo politiškai susidoroti, V. Matuzas pasakė, kad to reikėtų jų ir klausti.
STT: kieno užsakymą mes vykdome?
Laikinai einantis STT Panevėžio valdybos viršininko pareigas Egidijus Snicorius neigė kaltinimus, kad byla politizuota.
„Nuo 2007 iki 2012 metų kiekvienais metais vyko kokie nors rinkimai – Savivaldos rinkimai, Seimo rinkimai, Prezidento rinkimai, rinkimai į Europos parlamentą, paskui vėl pakartotinai Savivaldybių rinkimai, o per visą šitą laikotarpį vien mūsų valdyba yra pradėjusi 11 ikiteisminių tyrimų dėl įvairaus rango valstybės politikų padarytų nusikaltimų valstybės tarnyboje viešiesiems interesams. Siekdami, kad nebūtume apkaltinti politikavimu ir politizuotais tyrimais, turėjome visus tuos vienuolika tyrimų pradėti tik 2010 metais, kai nebuvo nei vienų rinkimų, o faktiškai per mano minėtą laikotarpį panašaus pobūdžio tyrimai buvo pradedami nuo vieno iki trijų kiekvienais metais, tai proporcingas, nuoseklus ir pastovus mūsų darbas“, – pasakojo jis žurnalistams po laikinosios komisijos posėdžio.
Vertindamas V. Matuzo pareiškimą, kad STT atstovauja tam tikrų politinių grupuočių interesus, jis pasakė: „Paminėtuose tyrimuose mes atsakomybėn patraukėme ne mažiau kaip septynių pagrindinių politinių partijų atstovus. Kiltų klausimas, kieno užsakymą mes vykdome?“ – ironiškai klausė jis.