Liberalų Sąjūdyje kilo nepasitenkinimas rinkiminio kandidatų sąrašo į Vilniaus miesto tarybą sudarymu ir konkrečiai Vidmanto Martikonio veiksmais. Kai kurie Vilniaus skyriaus nariai kaltina V. Martikonį ir verslo imperiją uzurpavus sostinės partinę organizaciją.
Organizavo savęs parėmimą?
„Šis faktas tapo daugiau nei akivaizdus sudarant Liberalų sąjūdžio narių reitingus Vilniaus savivaldybės rinkimų sąrašui. Vieša paslaptis, kad partijos nariai iš namų į būstinę vežami V. Martikonio vairuotojų, dalinusių ir lapelius su reitingų nurodymais“, - sakoma kreipimęsi, kurį išplatino partijos narė Karolina Aleksandra Lukaševičiūtė.
Pirmoje pozicijoje, po reitingavimo vykusio 2010 metų gruodžio 16-18 dienomis, atsidūrė pats V. Martikonis, o penketuke – dar trys su šiuo verslininku susiję asmenys. Antroje vietoje – V. Martikonio referentė savivaldybėje, buvusi, anot pareiškimo autorės, jam priklausančio akmens skulptūrų parko „Vilnoja“ vadovė Irena Turkevičienė. Trečioje – Jonas Ungulaitis, V. Martikonio įmonės „Turto fondas“ direktorius. Penktojon pozicijon reitinguotą Švietimo ir mokslo ministerijos darbuotoją Iloną Grigaravičienę pareiškimo autorė taip pat vadina atsidavusia verslininko rėmėja.
Sako imperijos neturįs
Pats V. Martikonis portalui „Balsas.lt“ sakė kreipimosi, adresuoto partijos vadovams – susisiekimo ministrui Eligijui Masiuliui ir Švietimo bei mokslo ministrui Gintarui Steponavičiui – dar nematęs. „Manau, kad tai kažkokių jaunų, savęs nerealizavusių politikų pareiškimai, tam tikra vidinės konkurencijos išraiška“, - sakė V. Martikonis.
Pasak jo, „būtų gerai“ turėti kokią nors verslo imperiją, o jokio organizuoto rėmėjų vežimo reitinguoti – nebuvę. „Esu vieną kartą pavežęs vieną bendrapartietę iki būstinės, kai negalėjo išvažiuoti iš užpustyto kiemo“, - sakė politikas.
E. Masiulis: kaip tik dabar svarstome
Ministras ir partijos lyderis E. Masiulis portalui „Balsas.lt“ pripažino, kad tokį kreipimąsi yra gavęs ir patvirtino žinąs apie konfliktinę situaciją Vilniaus skyriuje. „Elektroniniame formate pareiškimą pamačiau vakar. Galiu pasakyti tik tiek, kad Vilniaus skyriaus koordinacinė taryba, turėjusi patvirtinti sąrašą, to nepadarė. Dabar man, tarybos pirmininkui Arūnui Štarui ir V. Martikoniui pavesta suformuoti galutinį sąrašą. Kaip tik šiuo metu ties juo dirbame“, - sakė ministras, nepanoręs vertinti priekaištų pagrįstumo ar etinės klausimo pusės.
Pati pareiškimo autorė K. A. Lukaševičiūtė teigia, kad partijos užkulisiuose sklandąs šūkis „Vilnius su V. Martikoniu, Vilnius – be ateities“ yra itin aktualus, o partijos vadų reakciją vertina kaip pasyvią. „Niekas kreipimosi kol kas net nesvarstė, nors praėjo pakankamai laiko, kai jį išsiuntinėjau“, - sakė liberalė.
E. Masiulis tikina, kad klausimas turėtų būti išspręstas dar šią savaitę, nes šeštadienį susirinkusi partijos taryba turės patvirtinti galutinius sąrašus.
Nežino, bet reikalauja?
Įdomu tai, kad V. Martikonis, kuris sakosi nematęs „jaunų ir savęs nerealizavusių“ politikų tekstų, šiandien, „Balsas.lt“ duomenimis, jau spėjo paprašyti Seimo nario, bendrapartiečio Gedimino Navaičio, kad šis atleistų pareiškimo autorę, dirbančią jo padėjėja.
K. A. Lukaševičiūtė sakė netikinti, kad V. Martikonis teksto nematė. „Juk jis valdybos narys, o tekstas visiems jiems buvo išsiųstas. Žmogus juk tikrinasi elektroninį paštą. Juk šiandien kaip tik vyksta valdybos posėdis“, - pabrėžė V. Martikonio nemalonę iššaukusi liberalė.
„Balsas.lt“ primena, kad verslo grupuočių žaidimai skandalus įvairiai mutavusiuose liberaluose sukelia ne pirmą kartą. Dar 1994 metais, per tuometinės Lietuvos liberalų sąjungos Kauno skyrių į partiją įsiveržę garsūs laikinosios sostinės koncernų – EBSW, LITpoliinter ir kitų – vadai, tarp jų Gintaras Petrikas ir Romas Bubnelis, kartu su savo atsivestais darbuotojais sudarė daugumą partijos suvažiavime ir tuomet pilnai pakeitė jos vadovybę.