Lisabonos sutartis dar mažiausiai per žingsnį priartėjop prie to, kad pagaliau įsigaliotų visoje Europos Sąjungoje, kai Čekijos prezidentas Vaclavas Klausas pareiškė, kad jau yra per vėlu mėginti užkirsti kelią šios sutarties įsigaliojimui. V. Klausas kol kas yra vienintelis ES valstybės narės lyderis dar nepasirašęs Lisabonos sutarties.
V. Klausas paneigė kalbas, kad jis bando užlaikyti Lisabonos sutarties ratifikavimą iki Didžiosios Britanijos parlamento rinkimų, kuriuos veikiausiai laimės konservatoriai. Tokiu atveju Lisabonos sutartis priešininkai tikėjosi, kad konservatoriais Didžiojoje Britanijoje skelbs referendumą dėl Lisabonos sutarties. Tačiau Čekijos prezidentas savaitgalį pareiškė: „Aš nelauksiu ir negaliu laukti Didžiosios Britanijos rinkimų. Jie turėtų juos surengti artimiausiomis dienomis arba savaitėmis“.
Duodamas interviu Čekijos laikraščiui „Lidove Noviny“, V. Klausas teigė: „Aš nemanau, kad Lisabonos sutartis yra geras dalykas Europai, Europos laisvei ar Čekijos respublikai. Tačiau traukinys jau nukeliavo taip greitai ir taip toli, kad aš manau, jog nėra įmanoma jo sustabdyti arba apgręžti, kad ir kaip to norėčiau“.
V. Klausas ir jį remiantys euroskeptikai baiminasi, kad Lisabonos sutartis yra dar vienas žingsnis kuriant federacinę Europos valstybę, kuri smarkiai apribotų tokių mažų valstybių kaip Čekija suverenitetą.
Savo kalbose V. Klausas Europą po Lisabonos sutarties įsigaliojimo vaizdavo kaip situaciją, kur kadaise Čekijoje veikusį diktatą iš komunistinės Maskvos keičia diktatas iš Briuselio.