Lietuvoje ir toliau plintančio telefoninio sukčiavimo atvejus, kai panaudojama psichinė prievarta, teisėsauga galėtų kvalifikuoti griežčiau – kaip turto prievartavimą, – sako Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Vitalijus Gailius.
Policijos duomenys rodo, kad 2012 metais nuo telefoninių sukčių nukentėję gyventojai patyrė apie 3 milijonus litų žalos. Iš 4,5 tūkst. tyrimų 700 pradėti dėl telefoninio sukčiavimo iš įkalinimo įstaigų.
„Realūs žmonių nuostoliai greičiausiai yra keleriopai didesni, nes ne visi nukentėjusieji kreipiasi į policiją. Užfiksavus įtartiną veiklą, turėtų būti operatyviau blokuojama tiek SIM kortelė, tiek pats telefonas. Nepriklausomai nuo to, ar pradedamas ikiteisminis tyrimas“, – po šiandien Teisingumo ministerijoje vykusio tarpžinybinio pasitarimo sakė jo iniciatorius V. Gailius.
Seimo nario teigimu, dažnai telefoniniai sukčiai siekdami išvilioti pinigus panaudoja ir psichinę prievartą, todėl teisėsauga galėtų griežčiau kvalifikuoti nusikaltimus – ne kaip sukčiavimo, o kaip turto prievartavimo atvejus. Atsižvelgiant į tai, numatyta maksimali laisvės atėmimo bausmė pailgėtų nuo 3 iki 6 metų.