Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) direktorius Virginijus Bulotas sėkmingai baigė pirmąjį sezoną antrosios pagal pajėgumą šalies krepšinio lygos direktoriaus poste. Čempionato uždarymo šventėje žinomas krepšinio veikėjas papasakojo apie pirmąjį sezoną nuveiktus darbus, planus ateinantiems metams bei išreiškė apmaudą, kad nei viena NKL komanda gali nepersikelti į LKL.
- Prieš uždarymo šventę vyko NKL valdybos posėdis. Kas buvo aptarta?
- Supažindinome komandas su skaičiais, kurie sudarė šio sezono išlaidas. Palyginome, kiek jie skyrėsi nuo planuotų. Gavome matmenis, koks šiuo sunkmečiu galėtų būti kitų metų biudžetas. Susitiksime birželio pradžioje ir tada dėliosime realų biudžetą, nuostatos. Šį sezoną matėme, kad kai kuriems dalykams trūksta reglamentacijos, todėl stengsimės juos išgryninti ir normaliai pasiruošti naujam sezonui.
- Kur matote didžiausias šio sezono spragas?
- Didžiausios spragos, žiūrint ir į patį biudžetą, tai buvo ta eilutė, kurios sąskaita mes sutaupėme, tačiau jos neįvykdėme - televizijos transliacijos. Šios vietos mums nepavyko įvykdyti.
- Ar nežadate keisti varžybų sistemos? Sezono metu teko girdėti, kad pirmos keturios komandos buvo nepatenkintos trijų savaičių pertrauka prieš atkrintamąsias varžybas.
- Šiai dienai tas pats ir NBA. Komandos laukia dešimt dienų ir niekur tu čia nesidėsi. Mes šnekėjome, kad galbūt per mažas laiko tarpas poilsiui tarp finalo ar pusfinalio serijos rungtynių. Bet mes tai darėme dėl to, kad reikia žaisti atkrintamąsias rungtynes. Iš pažiūros mus reglamentuoja tik televizija. Jei nėra transliacijų, laiką serijų metų galime stumdyti patys. Manau, kad kitaip metais į tai atsižvelgsime.
- Nebuvo pretenzijų iš pirmų keturių komandų?
- Ne, nebuvo. Komandos žaidė draugiškas rungtynes, žaisdavo su kitomis ekipomis. Šiai dienai jokių pretenzijų nėra, bet galbūt jų atsiras tada, kai pradėsime diskutuoti apie nuostatus ir apie tvarkaraščius. Nes kol kas yra daug klaustukų. Nežinome, Utena žais pas mus, ar eis į LKL, Radviliškis ateis ar neateis. Šiai dienai net nežinome, kiek tiksliai bus komandų.
- Bus žaidžiama dėl žemesnių vietų?
- Tos vietos, net neatsižvelgus į sunkmetį, niekam neįdomios. Ar tu busi aštuntas, ar dvyliktas, jokio skirtumo nėra. Kita vertus, tai būtų galima pavadinti kažkaip kitaip. „Mažaja taure“ ar kažkas tokio. Tada klubas gautų savo rungtynių skaičių. Komanda turi turęti tam tikrą rungtynių skaičių, tačiau šį sezoną mes atsižvelgėme į klubų iniciatyvą trumpinti sezoną.
- Ar kitam sezonui planuojama daugiau lygos populiarinimo gerbėjų tarpe programų: rungtynių transliacijos per televiziją, radijo laidos ir t.t.?
- Mes šiai dienai tuo irgi nepatenkinti. Kai planavome biudžetą, galvojome turėti iki trisdešimties transliacijų. Praktiškai visas atkrintamąsias varžybas turėjome parodyti. Tačiau kai viskas taip atsitiko, situacija liko tokia, kokia yra. Tos ketverios rungtynės per „Sport1“ buvo tikrai įdomios.
Turime marketinginį veiksmų planą, kurį žadame įgyvendinti per vasarą. Kalbėsime su „Sport1“ vadovais. Idėjų yra daug ir mes tikimės jas įgyvendinti. Šiais metais turime daug laiko, galime viską apmąstyti. Pernai turėjome verstis per galvas.
Laiko yra, trūkumų mūsų darbe, reikia pripažinti, irgi yra, tačiau mes stengiamės juos pašalinti.
- Kaip įvertintumėte jūsų pateis pirmą sezoną lygoje?
- Vertinu teigiamai. Gal man nepavyko padaryti visko, kaip įsivaizdavau, tačiau aš susipažinau su ta realybe. Klubams kiek galėjau, tiek padėjau visais įmanomais klausimais. Kiek mes jiems buvome naudingi, turėtų pasakyti klubai. Manau, kad jei viso čempionato metu gavome tik vieną protestą, tai nėra blogai.
Šiai dienai viskas yra stabilu. Turime viziją, turime daugiau mažiau patvirtintą biudžetą, kurį garantuoja mūsų lygos prezidentas. Mes tik norime gerinti tą produktą. Po transliacijų sulaukiau daug net LKL komandų vadovų skambučių, kurie sakė, kad viskas atrodo labai neblogai.
- Praėjusį sezoną buvo daugybė kalbų, kad NKL skęsta skolose, lyga neatsiskaito su teisėjais ir t.t. Šį sezoną tokių kalbų nesigirdi. Net ir krizės metu pavyko išvengti įsiskolinimų?
- Mes turime einamųjų dalykų, tačiau visus įsipareigojimus įvykdėme. Turime finansinį garantą - mūsų lygos prezidentą. Jei matome, gal turėsime problemų, prašome atidėjimų ir esame dėkingi visiems, kurie sutiko šiek tiek palaukti.
- Kaip vertinate visą šį sezoną?
- Mano lūkesčius sezonas patenkino. Kaip aš įsivaizdavau tas grindis, nuo kurių reikia atsispirti, taip ir buvo. Iš tikrųjų reiktų nulenkti galvas miestelių klubų vadovams, savininkams, valdžiai, kurie padėjo ir labai rūpinosi krepšiniu. Atkrintamosiose varžybose visada salėje buvo meras, verslo žmonės. Tai - krepšiniui atsidavę žmonės, fanatikai, kurie suteikia žaidėjams galimybę pasirodyti, užaugti ir išeiti į kitą lygmenį.
Visai neseniai kalbėjome, kad blogai, jog laimėjusi komanda neina į LKL. Blogai, nes nebėra to sportinio principo. Aišku, sutinkame, kad priežastys yra objektyvios. Nežinome, kokie bus Utenos klubo sprendimai, bet būtų gerai, jei tarkim jie eitų į LKL. Sakau tai todėl, kad mes kovojome visais frontais, kovojome pakankamai garsiai, kad NKL čempionė į LKL eitų be papildomo mokesčio.
Turiu draugų futbolininkų, kurie skambino ir klausė, kodėl nieko nedarome, kad Utena išeitų į LKL. Mes šioje vietoje žaisti negalime. Aišku, labai gaila Utenos. Miestas tikrai labai daug padarė krepšinio labui, pastatė labai gerą modernią areną, tačiau susiklostė tokios aplinkybės, kokios susiklostė. Tik apmaudu, kad jiem tai nutinka antrus metus iš eilės. Visgi jei žmonės dirba nuoširdžiai, jie apsiginkluos kantrybe ir ras būdų, kaip patekti į LKL. Juo labiau, kad ir LKL trūksta vienos komandos.
- Ar yra kažkokių problemų dėl „Radviliškio“ dalyvavimo kito sezono pirmenybėse?
- Ne, problemų jokių nėra. Tiesiog jie į mus kol kas nesikreipė. Tikimės, kad federacija nustatys datą, iki kada klubas turi apsispręsti. Mes negalime laukti iki rugpjūčio mėnesio. Kiek žinau iš neoficialių šaltinių, jie planuoja ateiti, nes turi bazę, sporto salę ir yra pasiruošę.
Jei Utena neišeina, o Radviliškis ateina, kitą sezoną vėl turėsime devyniolika komandų. Jei Uterna išeina, o Radviliškis ateina, turėsime aštuoniolika - kas irgi mums yra gerai.
Eimantas Skersis