• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Susiklosčiusi situacija dėl sukčiavimo argentinietiškais varantais (tai sertifikatas, suteikiantis jo savininkui teisę įsigyti tam tikrą kiekį kompanijos akcijų už fiksuotą kainątai sertifikatas, suteikiantis jo savininkui teisę įsigyti tam tikrą kiekį kompanijos akcijų už fiksuotą kainą) privertė rusų korporaciją „Otkritije“ rimtai imtis tirti operacijas, perėjusias per „Convers Group“ vadovo Vladimiro Antonovo bankus „Snorą“ ir „Latvijas Krajbanka“.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip rašoma „RBK Daily“, „Otkritije“ vykdomas sandorio tyrimas dėl argentinietiškų varantų, kurių vertė siekia 160 milijonų dolerių, išaiškino reikšmingą Baltijos bankų („Snoro“ ir „Latvijas Krajbanka“), anksčiau priklausiusių V. Antonovo „Convers Group“, vaidmenį. Korporacijai pavyko išsiaiškinti, kad varantai, atsidūrę korporacijoje „Otkritije“, kompanijos struktūroms buvo parduoti banko „Snoras“ prekiautojo Martyno Matekonio. Jis realizavo 165 milijardus bulgarų brokerio „Adamant Capital Partners“ varantų. „Adamant“ prekiautoju buvo įvardytas kompanijos vadovas Boidaras Kounovas. Būtent į poną B. Kounovą praėjusiųjų metų rugpjūčio 31 dieną prašydamas pagalbos dėl šių varantų kreipėsi tuometinis „Otkritie Securities Ltd.“ direktorius Romanas Lochovas, tačiau „Adamant“ atsisakė padėti.

REKLAMA

„Otkritije“ anksčiau manė, kad sandoris iš „Snoro“ sąskaitos buvo sudarytas Bahamų „Gemini Investment Fund“ naudai. Taip pat pavyko nustatyti, kad 150 milijonų dolerių nuo varantų pardavimo atsidūrė „Gemini“ sąskaitoje banke „Latvijas Krajbanka“ (šiuo metu bankrutuoja). Latvijos centrinis bankas nukreipė į banko spaudos tarnybą, kurioje pranešė, kad nekomentuos informacijos apie banko klientus. „Snoras“ taip pat atsisakė komentuoti.

REKLAMA
REKLAMA

„Latvijos Krajbanka“ sąskaitos lėšos buvo pervedinėjamos beveik visame pasaulyje. Dalis pinigų buvo pervesti į kitų kompanijų sąskaitas „Krajbanka“: į Dominykos „DIVA Consulting“ – 20,3 milijono dolerių, Bahamų „Taurus Asset Management Fund“ – 2,1 milijono dolerių, „Gemini Advisors“ – 0,3 milijono dolerių, „Plazmexon Investments“ – 4 milijonai dolerių. Be to, 1,2 milijono dolerių atsidūrė Bahamų „Lion Investment Fund“ sąskaitoje banke „Snoras“. „Otrkritije“ mano, kad šios kompanijos buvo kontroliuojamos asmenų, susijusių su sukčiavimu varantais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

120 milijonų dolerių iš „Gemini Investment Fund“ sąskaitos „Krajbanka“ banke taip pat atsidūrė Panamos „Arcutes Holdings“ sąskaitos šveicarų banke „Bordier et Cie“, neva 18 proc. „Ural Pharma“ pardavimo rėmuose. Šveicarų bankas suabejojo šiuo sandoriu ir pranešė apie jį valdžiai. Po to buvo užbaigta byla dėl sukčiavimo ir pinigų plovimo. Pasak „Otkritije“, „Acutes“ gavėjai buvo George'as Urumovas, Ruslanas Pinajevas, Sergejus Kondratiukas. Ponas S. Kondratiukas yra suimtas.

REKLAMA

„Otkritije“ taip pat pavyko nustatyti, kad dalį operacijų „Snorui“ atliko „Raiffeisen Zentrabank“ – tačiau ir ten buvo atsisakyta komentuoti. Dabar „Otkritije“ kreipėsi į JAV teismą, kad gautų informaciją apie „Raiffeisen Zentrabank“ bankų-korespondentų akcijų obligacijų kuponų sandorius: „Bank of New York Mellon“, „Deutsche Bank Trust Company Americas“, „JP Morgan Chase“, „Standard Chatered“ ir „Well Fargo“.

Generalinio „Otkritije“ direktoriaus pavaduotojas Aleksejus Karachanas pranešė, kad tyrimo metu yra bendradarbiaujama su daugelio pasaulio šalių valdžiomis, tarp kurių yra Didžioji Britanija, Šveicarija, Liuksemburgas, Honkongas, JAV. „Dėl šio bendradarbiavimo mes sugebėjome aptikti ir įšaldyti 100  milijonų dolerių iš pavogtų lėšų. Londono teismo sprendimu mes jau susigrąžinome aktyvus, vertinamus 34 milijonais dolerių, ir esame įsitikinę, kad mums pavyks susigrąžinti ir likusius. Likusių detalių dėl besitęsiančių teismo tyrimų mes komentuoti negalime“, – teigė A. Karachanas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų