• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos saugumo užtikrinimas, partnerystės tinklo plėtra, glaudesni santykiai su kaimynais Rytuose ir Vakaruose, aktyvesnis šalies dalyvavimas sprendžiant globalias problemas, intensyvesnis darbas su emigrantais iš Lietuvos - tokius svarbiausius iššūkius Lietuvos diplomatijai regi prezidentas Valdas Adamkus.

REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtadienį susitikęs su užsienyje reziduojančius Lietuvos ambasadoriais, šalies vadovas pažymėjo, kad Lietuvai pasiekus strateginių tikslų - tapus Europos Sąjungos (ES) ir NATO nare - laukia nauji darbai.

REKLAMA

Visų pirma, pasak prezidento, reikia plėsti vakarietiškais principais tvarkomą erdvę už Lietuvos sienų.

„Nematau šioje srityje geresnio įrankio, kaip NATO ir Europos Sąjungos plėtros politika. Esame abiejų struktūrų nariai, taigi galime daryti įtaką jų sprendimams. Susaistyti Ukrainą, Gruziją, Moldovą, kitas regiono šalis kuo glaudesniais ryšiais su Vakarais prekybos ir saugumo srityje - tik tarpiniai sprendimai“, - ambasadoriams kalbėjo V.Adamkus.

REKLAMA
REKLAMA

Prezidentas siūlo pagalvoti ir apie papildomą partnerysčių tinklą. Pasak jo, svarbu bendradarbiauti ne tik su Baltijos valstybėmis, Lenkija, Ukraina, transatlantiniais partneriais, bet ir palaikyti glaudesnius ryšius su didžiosiomis ES valstybėmis -Vokietija, Prancūzija, Didžiąja Britanija bei strateginiais regioninio ar globalaus lygio žaidėjais - Izraeliu, Kazachstanu, Indija, Kinija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak šalies vadovo, artimiausiu metu ypač svarbu bus išspręsti Lietuvos energetinio saugumo dilemą.

„Ignalinos atominę elektrinę, be abejo, uždarysime - taip, kaip esame įsipareigoję savo partneriams. Tačiau palikti Lietuvą be alternatyvų, priklausomą tik nuo vieno tiekėjo - irgi ne išeitis“, - kalbėjo V.Adamkus.

REKLAMA

Jis taip pat siūlė užtikrinti Lietuvos visavertį ir aktyvų indėlį sprendžiant globalius saugumo klausimus. Pasak V.Adamkaus, uždara Lietuva, paskendusi tik savo problemose, nebus patraukli kitiems partneriams.

V.Adamkus paragino Lietuvos ambasadorius labiau rūpintis užsienyje gyvenančiais, dirbančiais ar studijuojančiais lietuvių, skatinti juos burtis į lietuviškas organizacijas, organizuoti įvairius lietuviškus renginius ir kitais būdais raginti svetur gyvenančius bendrapiliečius išsaugoti lietuvybę ir ryšį su Tėvyne.

REKLAMA

Po susitikimo su prezidentu prasidėjusiame metiniame suvažiavime užsienio reikalų ministras Petras Vaitiekūnas pažymėjo Lietuvos diplomatinės tarnybos ryžtą ieškoti naujų formų, didinančių Lietuvos diplomatinės veiklos efektyvumą.

Kalbėdamas apie lietuvius užsienyje, P.Vaitiekūnas paragino Lietuvos ambasadas įgyvendinant užsienio politikos uždavinius ir siekiant strateginių tikslų, nepamiršti atsigręžti į žmogų. Ministras padėkojo konsuliniams darbuotojams, nebijantiems kelti institucinių klausimų: kaip patobulinti įstatymus ar pašalinti kylančias problemas, teikiant konsulinę pagalbą piliečiams, gyvenantiems užsienyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

P.Vaitiekūnas savo pranešime daug dėmesio skyrė Lietuvos ekonominio atstovavimo užsienyje klausimams bei atkreipė dėmesį, kad turėtų būti dedamos visos pastangos, kad Lietuvos interesams užsienyje būtų atstovaujama vieningai.

„Konkurencija verčia atsisakyti nerezultatyvių veikimo būdų ir ieškoti veiksmingesnių“, - akcentavo Lietuvos diplomatijos vadovas.

REKLAMA

Jis paragino diplomatus nebijoti netipiškų sprendimų ir originalių idėjų, būti šiuolaikiškiems atstovaujant Lietuvos verslo interesams užsienyje.

Į tradicinį metinį susitikimą Vilniuje ketvirtadienį susirinko visų 58 Lietuvos diplomatinių atstovybių užsienyje vadovai.

REKLAMA

Metiniame atstovybių vadovų susitikime planuojama aptarti aktualius Lietuvos užsienio politikos klausimus. Diplomatai taip pat dalyvaus konferencijoje „Diplomatinė tarnyba Lietuvos žmonėms: abipusis ryšys, pagalba piliečiams ir verslui“, kurioje diskutuos, kaip tobulinti Lietuvos tarnybų darbą su užsienyje gyvenančiais piliečiais, bei koks ekonominio atstovavimo modelis tinkamiausias Lietuvai, siekiant pritraukti daugiau investicijų į šalies ūkį ir skatinti lietuviškų prekių ir paslaugų eksportą.

Lietuva šiuo metu užsienyje turi 41 ambasadą, 6 generalinius konsulatus, 3 konsulatus, 7 atstovybes prie tarptautinių organizacijų ir vieną specialiąją misiją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų