• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pastarosiomis dienomis užsitikrinę aiškią balsų persvarą per būsimus Vilniaus mero rinkimus, liberalo Artūro Zuoko koalicijos nariai penktadienį (06.20) boikotavo miesto Tarybos posėdį, kuriame liepos 2-oji turėjo būti skelbiama mero rinkimų diena.

REKLAMA
REKLAMA

Liberalų ir centro sąjungos atstovo Algimanto Vakarino teigimu, šiuo metu A. Zuoko rėmėjai turi 30 balsų iš 51.

REKLAMA

Prieš posėdį salėje užsiregistravo tik 20 buvusios Gedimino Paviržio koalicijos atstovų, o turėjo atvykti mažiausiai 26. Nesant kvorumo, posėdis paskelbtas neįvykusiu. Prieš registraciją A. Vakarinas dėl viso pikto iš posėdžių salės išėjo į koridorių, kad nebūtų priskaičiuotas prie posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių.

REKLAMA
REKLAMA

"Kitas posėdis kviečiamas birželio 25 dieną 14 valandą", - informavo posėdžiui pirmininkauti turėjęs konservatorius Algirdas Čiučelis.

Vos prieš tris dienas, šį antradienį, posėdžiavę Vilniaus miesto savivaldybės partijų atstovai buvo pažadėję atsisakyti mero rinkimų birželį. Tam pritarė ir A. Zuoką palaikanti Tarybos pusė, kuriai netiko socialdemokrato G. Paviržio šalininkų siūlymas rinkti merą birželio 18 dieną. Buvo nuspręsta, kad tinkamiausia data galėtų būti liepos 2-oji, o šį penktadienį datą planuota tik patvirtinti protokoliniu Tarybos sprendimu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sužlugdę šio penktadienio posėdį, A. Zuoko šalininkai pasiekė, kad liktų galioti birželio 11-ąją po lygiosiomis pasibaigusių mero rinkimų nustatyta pakartotinių rinkimų data - birželio 25-oji.

Neištesėtus pažadus savo politiniams konkurentams A. Vakarinas žurnalistams aiškino taip:

"Buvo kalbėta apie tai, kad kitą rinkiminį posėdį daryti liepos 2 dieną, bet tas terminas mūsų siūlomas buvo dėl to, kad būtų kuo daugiau laiko surasti kompromisui tarp skirtingų partijų frakcijų, ir galų gale - stengtis tikrai formuoti tą didžiąją daugumą, kuri užtikrintų galų gale mero išrinkimą ir stabilų Tarybos darbą. Kaip pastebėjot, mums per paskutines dienas pavyko tą padaryt. Mes tikrai turim solidžią balsų persvarą dabar, kad galėtume eit į rinkimus", - sakė A. Vakarinas.

REKLAMA

Kaip jau skelbta, trečiadienį iš Gedimino Paviržio rėmėjų gretų faktiškai pasitraukė Naujosios sąjungos (socialliberalų) atstovai, sostinės Taryboje turintys 3 mandatus. Penktadienį prie Liberalų ir centro sąjungos pirmininko Artūro Zuoko vadovaujamos frakcijos "Už Vilnių, kuriame gera visiems" prisijungė buvęs G. Paviržio rėmėjas Jevgenijus Galiautdinovas, išrinktas į miesto valdžią pagal Lietuvos rusų sąjungos sąrašą.

REKLAMA

Anksčiau į buvusio mero koaliciją perėjo 2 tarybos nariai iš Lenkų rinkimų akcijos frakcijos, bet paliko vienas liberalas.

30 narių A. Zuoko rėmėjų pusėje susidaro prie 21 jo vadovaujamos frakcijos nario pridėjus 6 konservatorius, 3 socialliberalus ir minėtąjį Rusų sąjungos atstovą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kartu A. Vakarinas pabrėžė, kad nebeatidėlioti mero rinkimų verčia ne tik naujoji aritmetika, bet ir rūpestis dėl miesto prestižo.

"Liepos 2-ąją prasideda tiek Dainų šventės, tiek ir 750-ųjų Karaliaus Mindaugo karūnavimo metinių paminėjimo renginiai. Atvyks užsienio miestų delegacijos ir miestui sutikt svečius be miesto vadovo, sakyčiau, kad būtų netgi nesolidu", - sakė A. Vakarinas.

REKLAMA

A. Vakarinas nepatvirtino, kad ateinančios savaitės posėdyje į mero postą bus siūloma A. Zuoko kandidatūra, diplomatiškai pareikšdamas, "kad tokių galimybių yra".

G. Paviržio koalicijos atstovas socialdemokratas Rimantas Vaitkus, kalbėdamas su žurnalistais, dar negalėjo atsakyti į klausimą, kaip jo frakcija elgsis toliau. "Dabar mes, šeši socialdemokratai, renkamės ir tai svarstysime", - sakė R. Vaitkus.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų