Teisingumo ministerijos susumuoti šių metų I-jojo pusmečio duomenys rodo, kad 2007 m. sausio – birželio mėnesiais buvo gauti 33 užsienio valstybėse nuteistų Lietuvos Respublikos piliečių prašymai leisti likusią bausmės dalį atlikti Lietuvoje.
Teisingumo ministerija, būdama teisinio bendradarbiavimo ir teisinės pagalbos baudžiamosiose, civilinėse bei komercinėse bylose centrine įstaiga, pagal savo kompetenciją teikia pagalbą Lietuvos Respublikos piliečiams užsienio valstybėse. Svariausia pagalba teikiama nuteistųjų asmenų perdavimo srityje, sakoma teisingumo ministerijos pranešime spaudai.
Per šių metų I-ąjį pusmetį į Teisingumo ministeriją kreipėsi 33 užsienio valstybėse nuteisti Lietuvos Respublikos piliečiai, prašydami leisti likusią bausmės dalį atlikti Lietuvoje. Daugiausia prašymų gauta iš Baltarusijoje kalinčių lietuvių – 6. Švedijoje kalintys Lietuvos Respublikos piliečiai pateikė 5 prašymus, Ispanijoje – 4, po 3 prašymus gauta iš Norvegijos, Latvijos, Vokietijos ir Anglijos, 2 prašymai iš Rusijos, po 1 prašymą iš Belgijoje, Lenkijoje, Moldovoje, Šveicarijoje kalinčių lietuvių. Per šį laikotarpį suspėta perimti net 40 asmenų: 15 iš Švedijos, 12 iš Baltarusijos, 3 iš Vokietijos, po 2 iš Čekijos, Ispanijos, Ukrainos, Latvijos, po 1 iš Rusijos ir Austrijos, turint omenyje tai, kad kai kurie prašymai buvo gauti dar 2006 metais.
Nuteistieji asmenys į Lietuvą perduodami tarptautinių sutarčių pagrindu. Lietuvai aktualiausia yra 1983 m. Europos Tarybos konvencija dėl nuteistųjų asmenų perdavimo bei jos papildomas protokolas. Be to, Lietuva yra sudariusi dvišales nuteistųjų asmenų perdavimo sutartis su Baltarusijos Respublika ir Rusijos Federacija bei Lietuvos Respublikos ir Lenkijos Respublikos sutartį dėl teisinės pagalbos ir teisinių santykių civilinėse, šeimos, darbo ir baudžiamosiose bylose.
Pažymėtina, kad nuteistųjų asmenų perdavimas terminuotam laisvės bausmės atlikimui jam artimoje, priimtinoje socialinėje aplinkoje yra viena iš valstybių tarptautinio teisinio bendradarbiavimo formų, kurios betarpiškas tikslas – nuteistųjų asmenų socialinė reabilitacija. Todėl Teisingumo ministerija pritardama, kad asmens valios išreiškimas atlikti jam paskirtą bausmę savo kilmės valstybėje yra viena iš pagrindinių nuteistojo teisių, stengiasi kaip galima greičiau išnagrinėti gautus prašymus ir jei įmanoma priimti pozityvų sprendimą.