• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar kada esate pagalvoję, kad tam tikras žoleles ir prieskonius, galite lengvai užsiauginti namuose ant palangės naudojant tualetinio popieriaus kartoninį ritinėlį? Tai padaryti iš tiesų paprasta, kadangi prireiks tik vos kelių tualetinio popieriaus kartoninių ritinėlių bei norimų žolelių sėklų.

Ar kada esate pagalvoję, kad tam tikras žoleles ir prieskonius, galite lengvai užsiauginti namuose ant palangės naudojant tualetinio popieriaus kartoninį ritinėlį? Tai padaryti iš tiesų paprasta, kadangi prireiks tik vos kelių tualetinio popieriaus kartoninių ritinėlių bei norimų žolelių sėklų.

REKLAMA

Auginti žoleles namuose yra ganėtinai lengva užduotis. Tai sukuria galimybę ne tik patiems užsiauginti norimas žoleles ir prieskonius, tačiau ir padeda sutaupyti pinigų.

Žolelės yra puikūs augalai, kuriuos galima auginti namuose žiemos mėnesiais. Tikėtina, kad žolelių augimas gali sulėtėti vėsesniu periodu, tačiau dėl to nereikia nerimauti, kadangi kai kurie augalai puikiai auga ir žiemos metu.

Pirmasis žingsnis

„Baby Bio“ ekspertai paaiškino: „Pirmasis žingsnis, nuo ko reikėtų pradėti, yra tai, kokių rūšių žoleles planuojate auginti. Tai gali būti: bazilikas, česnakai, mėtos, petražolės ir čiobreliai, kadangi šios žoleles puikiai augs net ir pas pradedančiuosius.“

REKLAMA
REKLAMA

Žinoma, daug kas priklauso ir nuo to, kur sodininkai augins savo žoleles, ir kokiu būdų jos bus dauginami – iš sėklų ar auginių.

REKLAMA

Pasak ekspertų, kai kurias žoleles yra lengviau išauginti iš auginių, pavyzdžiui, rozmarinus arba mėtas, o bazilikas ir kalendra daug lengviau auga, kuomet yra sodinti iš sėklų.

Sodinimas iš sėklų

„Baby Bio“ ekspertai sakė: „Jei planuojate žoleles sodinti iš sėklų, išbandykite tualetinio popieriaus kartoninio ritinėlio vamzdelio gudrybę, kuri padės lengviau perkelti sodinukus iš vienos vietos į kitą.

REKLAMA
REKLAMA

Paprasčiausiai perpjaukite kartotininių ritinėlių vamzdelius per pusę, sudėkite juos į daigyklą, užpildytą kompostu, ir pasėkite sėklas. Rekomenduojame daigykloje pabarstyti nuo dviejų iki penkių sėklų viename mėgintuvėlyje, kad joms būtų pakankamai vietos augti.

Kai daigai bus paruošti perkėlimui į kitą vietą, galite perkelti visą vamzdelį į vazoną nepažeisdami savo sodinuko, kadangi kartoninis ritinėlis ilgainiui suirs.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sodinimas iš auginių

Nors žolelės gali būti auginamos iš sėklų, tačiau dažniausiai yra daug lengviau prekybos centre nusipirkti auginį.

Norėdami išauginti žoleles iš auginio, paimkite švarias žirkles ir nupjaukite žalumynus tiesiai po lapo mazgu, kad liktų kelių centimetrų ilgio stiebelis, rašoma express.co.uk.

„Nugenėkite apatinius augalo lapus, o tuomet įdėkite nupjautą auginį į stiklinę vandens ir palikite įsišaknyti. Kai šaknys išsišaknija, galite daigelį perkelti į kitą vietą, pavyzdžiui, vazoną su kompostu, o tuomet pirštais sutvirtinti žemę ir vėliau augalėlį laistyti bei stebėti, kaip jis auga“, – priduria ekspertai.

REKLAMA

Pasirinkite saulėtą vietą

Nors dažnai prieskonines žoleles galima auginti lauke, tačiau atvėsus orams jas būtina perkelti į vidų, kad šios nenušaltų.

Anot „Baby Bio“ ekspertų, palangė yra ideali vieta auginimui. Jie pridūrė: „Sėkmingas žolelių augimas susideda iš to, kaip ir kur yra padėtas vazonas, kadangi dauguma žolelių mėgsta šilumą ir saulę.

Į pietus nukreipta vieta idealiai tiks užtikrinti, kad žolelės gaus daug tiesioginių saulės spindulių ir bus apsaugotos nuo vėsumos ar skersvėjų.“

REKLAMA

Vanduo su trąšomis

Kaip ir daugeliui kitų augalų ir daržovių, taip pat ir žolelėms reikia papildomų maistinių medžiagų, kad šios išleistų daug sveikų lapų.

Norint užtikrinti puikų maistinių medžiagų balansą reikia naudoti specializuotas, žolelėms skirtas trąšas.

Ekspertai paaiškino: „Dauguma skirtingų žolelių veislių reikalauja daug vandens, todėl žoleles reikėtų laistyti bent kartą per savaitę anksti ryte arba vėlai vakare, o taip pat, kas dvi savaites, įlašinti kelis lašus trąšų, kad rezultatai būtų optimalūs ir džiuginantys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įsitikinkite, kad jūsų vazonas turi drenažo angą, jog dirvožemis neužmirktų, nes tai gali pražudyti jūsų žoleles.“

Derliaus rinkimas

Kuomet augalai bus paruošti derliaus nuėmimui, bus be galo svarbu atsargiai nurinkti žoleles, nuspaudžiant jų viršūnes arba naudojant žirkles.

„Baby Bio“ ekspertai priduria: „Įsitikinkite, kad lapus nupjaunate jų viršuje, jog paskatintumėte augalą ir toliau augti. Kuo daugiau skinsite ar pjausite, tuo labiau paskatinsite šviežią augalo augimą ir būsite apdovanoti vešlesnėmis žolelėmis.

REKLAMA

Nurinktą derlių galite ir užšaldyti, kad žolelėmis ir prieskoniais galėtumėte naudotis ir vėlesniais žiemos mėnesiais. Rekomenduojame juos susmulkinti, sandariai supakuoti į ledukų formą sumaišius su vandeniu ir tiesiog įdėti į šaldiklį.

Taip padarius, vėliau susidariusius ledo kubelius su žolelėmis galėsite užpilti karštu arba šaltu vandeniu, dėti tiesiai į keptuvę ar puodą, jeigu planuosite ruošti, pavyzdžiui, sriubas arba padažus.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų