„Galima neabejoti, kad egzistuoja neformalūs diplomatiniai signalai iš ES institucijų apie tai, kad, jeigu mes nesutinkame tokios naštos dalintis, gali būti, kad mus blokuos ten, kur mums labiau reikia – įvairūs ES fondai, parama mūsų infrastruktūros plėtrai“,- laidoje „Aktualioji valanda“ sakė L. Kasčiūnas.
Dar vienas ES argumentas, anot jo, gali būti susijęs su Lietuvos interesais Rytų politikoje – neprisidėjus prie pabėgėlių priėmimo Lietuva gali turėti problemų Rytų politikos fronte.
„Gali būti, kad tai (užkulisinės derybos –red.) ir lemia Lietuvos pozicijos švelnėjimą, nes iki šiol ta pozicija buvo labai aiški, principinga. Mūsų pozicija buvo savanoriškumo principas, jokių kvotų. Pozicija buvo aiški ir pagrįsta. Formaliai ji išlieka ir dabar“, - kalbėjo L Kasčiūnas.
Be to, jis pažymėjo, kad nebūtinai Lietuva ir priims 250 pabėgėlių, kaip nurodė D. Grybauskaitė, – tai gali būti taktinis prezidentės žaidimas, stebėjimas, kaip Lietuvos visuomenė reaguoja į tokią žinią. Premjeras anksčiau yra kalbėjęs apie 30-40 pabėgėlių priėmimo galimybę.