• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Atšilus orams atsiranda ir galimybė atitrūkti nuo kasdienių rūpesčių poilsiaujant gryname ore. Saulės vonios, pramogos gamtoje, nerūpestingai praleistas laikas, vakarojimas iki paryčių – kam galėtų nepatikti vasaros teikiami privalumai? Nenuostabu, kad dažnas iš mūsų taip atsipalaiduojame, kad visiškai prarandame budrumą.

Atšilus orams atsiranda ir galimybė atitrūkti nuo kasdienių rūpesčių poilsiaujant gryname ore. Saulės vonios, pramogos gamtoje, nerūpestingai praleistas laikas, vakarojimas iki paryčių – kam galėtų nepatikti vasaros teikiami privalumai? Nenuostabu, kad dažnas iš mūsų taip atsipalaiduojame, kad visiškai prarandame budrumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nusprendžiame vakarą praleisti prie ežero, bet apie būsimą uodų ataką nepagalvojame. Bet juk uodai gali sugadinti net patį maloniausią vakarą! Besilepindami saulės spinduliais pamirštame apie nudegimo saulėje galimybę. Kartais atsargumą prarandame net ir atlikdami kasdienius buitinius darbus: pavyzdžiui, netyčia nusideginame prisilietę prie garuojančio puodo ar karšto lygintuvo. O kur dar daugybė situacijų, kurias iš anksto suplanuoti sunku – tarkime, netikėtai atsiradęs alerginis bėrimas... Kiekvienas yra patyręs tą kankinantį niežėjimo jausmą, o kasymasis ne tik nepadeda jo numalšinti, bet ir gali sukelti nepageidaujamų padarinių. Todėl yra svarbu žinoti, kas gali sudirginti mūsų odą ir kaip ją nuraminti.

REKLAMA

Vabzdžių įkandimai, įgėlimai. Vasarą dažnai mėgaujamės iškylomis į gamtą, tačiau nuostabų laiką apkartina kraujasiurbiai vabzdžiai. Labiausiai paplitusių miško uodų įkandimai yra skausmingi, sukelia niežulį, oda aplink įkandimo vietą patinsta, parausta. Žmones taip pat puola įvairūs mašalai, sparvos, kurių įkandimai sukelia deginantį skausmą, niežėjimą, įkandimo vietoje atsiranda papulė, kartais net pūlinys, žaizdos ilgai negyja. Širšių, bičių įgėlimai sukelia aštrų skausmą, įgėlimo vieta patinsta, parausta.

REKLAMA
REKLAMA

Augalai. Jau ankstyvoje vaikystėje tenka susipažinti su Lietuvoje plačiai paplitusia dilgėle. Šis augalas yra vertinamas dėl naudingųjų savybių, tačiau visus dilgina vienodai: kai prisiliečiame prie dilgėlės, labai smailūs jos plaukeliai įduria į odą ir nulūžta, o per žaizdelę patenka smarkiai odą dirginanti rūgštis. Panašiai odą suerzinti gali ir pomidorai, kurių pažeisti plaukeliai prasprogsta ir išskiria specialų skystį. Po susidūrimų su šiais ir kitais nuodingais augalais, kaip varpotoji juodžolė, dar vadinama meškauoge, sparčiai plintantis Lietuvoje Sosnovskio barštis, rūta, oda suerzinama, parausta, pradeda niežėti. Jautresnę odą gali sudirginti ir tokios gana įprastos gėlės kaip hiacintai, narcizai ar puansetijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Alergija. Įvairiomis alergijomis žmonės serga vis dažniau. Alergija – tai perdėtas, sustiprintas organizmo atsakas į iš aplinkos patekusią medžiagą. Tai gali būti maistas, žiedadulkės, įvairios cheminės medžiagos. Alergenui patekus į organizmą, alergija gali pasireikšti įvairiai: odos paraudimu, niežėjimu, spuogelių atsiradimu. Sunkios alerginės reakcijos kelia pavojų gyvybei, todėl pasireiškus anafilaksinio šoko požymiams, būtina nedelsiant kreiptis į gydymo įstaigą.

REKLAMA

Saulė. Suprantama, visi esame išsiilgę saulės ir pirmiesiems jos spinduliams dosniai atidengiame kūną. Tačiau pamirštame, kad pavasario saulė tik atrodo ne tokia karšta, tuo labiau, kad iš po žiemos mūsų oda yra jautresnė. Tad dažnai pirmieji mėgavimaisi saulės spinduliais baigiasi odos nudegimu, ji tampa šilta, raudona, patinusi, jaučiamas perštėjimas.

REKLAMA

Visų šių situacijų palydovas – įkyrus, erzinantis niežulys, ilgam sugadinantis nuotaiką. Nesvarbu, dėl kokių priežasčių kyla odos niežulys, svarbu kuo mažiau kasyti niežtinčią vietą, antraip susidarys toks užburtas ratas: pasikasę sudirginsime odoje esančias nervų galūnėles, dėl to jos taps dar jautresnės ir dar labiau norėsis kasytis. Todėl, kad vasaros malonumai neapkarstų, geriau iš anksto savo namų vaistinėlę papildyti reikiamomis priemonėmis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip padėti sudirgintai odai

Jei jums įgėlė bitė ar širšė, visų pirma reikia atsargiai pašalinti geluonį, taip mažiau nuodų pateks į organizmą. Sugeltą ar įkąstą vietą reikia pašaldyti, tai sumažins skausmą ir patinimą. Šaldymas šiek tiek nuramins ir augalų paveiktą bei saulėje nudegusią odą, tačiau nenumalšins niežulio. Tuo metu, kai sudirgintą odą kasomės, jaučiame malonumą, tačiau palengvėjimas būna trumpas. Niežuliui mažinti ir uždegimui malšinti specialistai pataria naudoti antihistamininius tepalus. Tad tiek namų vaistinėlėje, tiek leidžiant laiką gamtoje, verta turėti antihistamininio gelio „Grivix“. Gelis

REKLAMA

vartojamas, jei reikia malšinti niežulį, susijusį su vabzdžių įkandimu, dilgėline, odos išbėrimu, saulės ar kitokių priežasčių sukeltu paviršiniu (I laipsnio) odos nudegimu. „Grivix“ gelio sudėtyje esanti veiklioji medžiaga dimetindenas blokuoja histamino, t.y. medžiagos, alerginės reakcijos metu išsiskiriančios iš audinių, poveikį, todėl efektyviai malšina niežulį, mažina patinimą, nuramina sudirgusią odą. Gelio poveikis yra greitas todėl niežulys ir dirginimas susilpnėja jau per kelias minutes. Gelis tinka visai šeimai.

REKLAMA

Daugiau informacijos: www.grivix.lt

Nereceptinis vaistinis preparatas.

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu

[email protected] arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų