Jei po lyginimo ant drabužio atsirado dėmė, paimkite svogūną ir jį sutarkuokite. Gautą košelę dėkite ant dėmės ir palikite kelioms valandoms. Vėliau drabužį pamirkykite šaltame vandenyje ir gerai išplaukite su skalbimo milteliais.
Rūdžių nuo peilių pašalinimas
Rūdžių turintį peilį įsmeikite į žalią svogūno galvą ir šiek tiek palaikykite. Jei rūdys giliai, tai derėtų pakartoti kelis kartus.
Metalo poliravimas
Svogūnu taip pat galima poliruoti metalo paviršius. Kelis svogūno griežinėlius užpilkite vandeniu ir gautu mišiniu sudrėkinkite skudurėlį. Juo drąsiai valykite metalinius daiktus. Galbūt tai užtruks šiek tiek ilgiau nei poliravimas chemine priemone, tačiau galutinis rezultatas nebus prastesnis.
Šviežio dažų kvapo pašalinimas
Tie, kurie pradėjo daryti remontą, turėtų žinoti vieną svarbią svogūno savybę – jis gali pašalinti aštrius ir nemalonius kvapus. Reikia paimti vidutinio dydžio svogūną, supjaustyti jį griežinėliais ir išdėlioti ant lėkštės, paskui pripilti ten šiek tiek vandens. Maždaug po 3–5 valandų svogūnas sugers visus nemalonius kvapus.
Gėlių ir sodinukų apsauga nuo kenkėjų
Svogūnas taip pat garsėja kaip natūralus veiksmingas repelentas. Jei norite apsaugoti gėles ir sodinukus, paruoškite tokį ekologišką tirpalą: sumaišykite 4 svogūnų galvas, 3 česnako skilteles ir 2 šaukštus maltų pipirų su 1 l vandens.
Leiskite viskam šiek tiek pastovėti, o tuo metu 8 l vandens ištirpinkite porą valgomųjų šaukštų muilo drožlių.
Paskui abu mišinius sumaišykite. Daržo kenkėjai šio kvapo negali pakęsti ir pasitraukia. Beje, šis būdas puikiai tinka ir kovojant su vabzdžiais gyvenamosiose patalpose.