Nors technologijos ir naujovės yra diegiamos bene kiekviename Žemės rutulio kampelyje, kai kurios tautos ir šiandien gyvena tarsi nepaliestos civilizacijos. Jų tradicijos mums gali pasirodyti nesuvokiamos, tačiau tikėtina, kad jos egzistuoja gerokai ilgiau nei mūsų. Naujienų tinklalapis Buzzfeed.com pateikia 5 uždariausias pasaulio tautas:
Nekontaktuojanti Amazonės tauta (Uncontacted Amazonian tribe)
Viena paslaptingiausių ir nuošaliausių šio sąrašo tautų yra gentis gyvenanti Brazilijos Amazonės miškuose. Ji buvo atrasta neseniai ir visiškai netikėtai, kuomet buvo planuojama iškirsti didelius Amazonės plotus – šios tautos gyvenvietes. Nors bendravimas su netoliese gyvenančiomis kitomis tautomis, remiantis tradicijomis, yra griežtai ribojamas, jos tarpusavyje susikalba Pano kalba. Genties nariai gyvena šiaudais dengtose trobelėse giminingomis bendruomenėmis, o jų pagrindinis maistas yra javai, grūdai, bananai ir žemės riešutai.
Kanados Inuitai (Inuits of Canada)
Kanados Inuitai žinomi kaip viena seniausiai egzistuojančių tautų: jie buvo atrasti prieš maždaug 20 000 metų. Inuitai gyvena vienoje nemaloniausių vietovių žemėje, šiaurės Kanadoje, kur žiemos ilgos ir speiguotos, o vasarą temperatūra vos kilsteli aukščiau 0°C. Pragyvenimui jie medžioja jūros žinduolius, tokius kaip ruoniai, banginiai ir kiti. Genties nariai gyvena atskiromis šeimomis, kuriose kiekvienas šeimos narys yra atsakingas už kokius nors įsipareigojimus ar darbus visos šeimos labui.
Samiai (Sámi)
Samiai arba lapiai – Skandinavijos vietiniai gyventojai, turintys savo unikalią kultūrą. Metų sandūroje jie išbandė daugybę pragyvenimo šaltinių, pradedant medžioklėmis, įviliojant gyvūnus į spąstus, ir baigiant avių ganymu bei žvejyba. Vis tik geriausiai jie žinomi dėl pagrindinio užsiėmimo – elnininkystės. Šiaurės elnius jie medžioja ne tik dėl maisto, bet ir dėl kailių, kuriuos panaudoja aprangai ir iš medžio šakų suręstoms palapinėms apdengti. Samių kalba dar ir šiandien yra vartojama daugelio žmonių, o tolimojoje šiaurėje ji buvo pirmoji kalba, vartota mokyklose.
Sentinelesiai (Sentinelese)
Kaip ir nekontaktuojanti Amazonės gentis, Sentinelesiai nėra noriai nusiteikę bendrauti su pašaliniais. Laimei, jie ir gyvena retai apgyvendintoje Sentinel salos šiaurėje, Andamano salyno dalyje, viduryje Indijos vandenyno. Populiacija saloje siekia vos 250 žmonių. Nors tokioje mažoje salos dalyje metalo apdirbimo technologijos ir nėra išvystytos, ši tauta pasižymi ypatingu tikslumu medžiojant ietimis ar lankais, Apie visuomeninį genties gyvenimą beveik nieko nežinoma.
Aptikti šiaurės Brazilijoje ir pietų Gajanoje, Wapishana genties žmonės pirmą kartą užmezgė pažintį su europiečiais 1498 metais, per K. Kolumbo trečiąjį reisą. Iš pat pradžių genties nariams buvo priimtina daugpatystė – vyrai turėdavo po kelias žmonas, bet dėl misionierių įtakos didžioji dalis Wapishana santuokų buvo stebimos katalikų kunigo. Pagrinde visos Wapishana gyvenvietės yra įsikūrusios aplink bažnyčias. Vienas pagrindinių jų maisto šaltinių, čia pat auginamas manijokas (valgoma šaknis). Gentis gyvena šeimomis, kurias kartais papildo seneliai.