• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daliai tėvų vasarą tenka planuoti ne tik atostogas ar keliones, bet dar ir sukrapštyti pinigų vaikų stovykloms. Tuomet mažieji, kol jų tėvai dirba, gali būti palikti kitų suaugusiųjų žinioje, užsiimti naudinga veikla, o vasaros atostogas užpildyti naujomis patirtimis ir įspūdžiais.

Daliai tėvų vasarą tenka planuoti ne tik atostogas ar keliones, bet dar ir sukrapštyti pinigų vaikų stovykloms. Tuomet mažieji, kol jų tėvai dirba, gali būti palikti kitų suaugusiųjų žinioje, užsiimti naudinga veikla, o vasaros atostogas užpildyti naujomis patirtimis ir įspūdžiais.

REKLAMA

Tačiau iš tokios gausos variantų išrinkti stovyklą, atitinkančią vaiko lūkesčius ir neviršijančią kainos ribų, gali būti nelengva.

Socialinių tinklų grupėse tėvai dalinosi savo patirtimi, kiek šiemet išleis vaikų stovykloms.

Viena moteris buvo įsitikinusi, kad stovyklos šiemet tikrai yra pabrangę: „Jei abu vaikus leisti, tai 650 eurų išeina.“

Kita jai antrino, kad vaikas eina į „Lego“ ir medicinos stovyklas, kurios, deja, brangsta kasmet.

Klaipėdietė nurodė, kad savo dukrą jau 3 metus iš eilės leis į tą pačią stovyklą su nakvyne, kuri savaitei kainuoja 300 eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Mama iš Kauno nurodė, kad abu savo berniukus leis į dvi nemokamas stovyklas, kurios vyksta viešojoje bibliotekoje. Tada vieną sūnų dar leis į sporto stovyklą už 300 eurų, kitą – už 250 eurų.

REKLAMA

„Leisiu savo būsimą antroką į tris stovyklas – kiekvieną mėnesį po vieną. Stovyklos, į kurias registravau – nuo 4 iki 5 d., o kainos – nuo 149 iki 190 eurų. Jei reikėtų abu leisti, tai jau būtų, na, saldu“, – pasakojo kita moteris.

Šiemet stovyklos brango nežymiai?

Kelionių agentūros „Zigzag“ atstovė Lina Juzakėnienė neslėpė, kad 2022 ir 2023 m. vasaromis kelialapių kainos kilo drastiškai – 20–30 proc.

Tačiau šiemet tokio kainų šuolio nėra, mat dalis stovyklų kainų nuo pernai nekeitė, o, jei ir pakėlė, tai nežymiai, įžvalgomis dalijosi L. Juzakėnienė.

REKLAMA
REKLAMA

Jai antrino ir internetinio katalogo „Vaikodiena.lt“ projektų vadovė Kristina Abrutienė, kurios teigimu kainos šiemet beveik nekito – vos keletas stovyklų pabrango 5–10 proc.

Stovyklas vaikams organizuojančios įstaigos „Laikas kartu“ atstovė Rūta Marapolskaitė nurodė, dieninės jų stovyklos šiemet nebrango nė kiek (liko 150 eurų), tačiau kainos stovykloms su nakvyne pakilo 10–20 eurų.

„Kainą sudaro apgyvendinimas, maitinimas, darbuotojai, priemonės, draudimas ir kt. Pastebėjome maitinimo pabrangimą“, – pridūrė pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Zigzag“ atstovė papildė, kad kainą dar lemia stovyklos vieta ir trukmė, vadovų kvalifikacija, programos, priemonės ir inventorius.

Kainos svyruoja tarp 145 ir 500 eurų

L. Juzakėnienė įvardijo, kad dienos stovyklų kainos šiemet svyruoja tarp 145 ir 340 eurų už 5 d.

O stovyklos su nakvyne kainuoja 200–570 eurų už 7 d.

„Vaikodiena.lt“ atstovė nurodė, kad tradicinių stovyklų kainos prasideda nuo 180 eurų ir daugiau.

„Vidutinė stovyklų su nakvyne kaina svyruoja tarp 300–400 eurų, tačiau yra stovyklų ir už 500 eurų.

REKLAMA

Dieninės stovyklos yra pigesnės – nuo 149 iki 250 eurų. Pigiausia tradicinė stovykla vaikams kainuoja 180 eurų, o pati brangiausia – 499 eurus“, – komentavo K. Abrutienė.

Vietos tirpsta net brangiausiose stovyklose

Brangiausia „Zigzag“ kataloge – 8 d. trukmės stovykla Italijoje „Sirena“, kuri kainuoja net 1045 eurus (šiuo metu nukainota iki 961,40 euro).

Jos metu bus aplankomi įvairūs kurortai, paplūdimiai, vandens parkai, vyks diskotekos, sporto turnyrai ir kt.

REKLAMA

Panašias, tik kiek pigesnes stovyklas tie patys organizatoriai siūlo ir Bulgarijoje, kur 8 d. atsieis 779 eurus (šiuo metu nukainota iki 724,47 euro).

Vis tik net ir už tokias nemenkas sumas vietos stovyklose užsipildo: vienoje jų išvis nebėra, kitur likusios vos 5.

Antra pagal kainą „Zigzag“ svetainėje yra patirtinė 6 d. stovykla „W komanda“, kuri už 570 eurų 1–5 kl. moksleiviams siūlo daug žaidimų, mankštų, komandinio darbo, kūrybinių užduočių ir pan. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tie patys organizatoriai šiemet rengia ir kitas stovyklas, pvz., savęs pažinimo ar išgyvenimo. O jos visos, beje, kainuoja tiek pat – 570 eurų.

Vis tik atsakymo, kodėl visiškai skirtingoms stovykloms yra taikoma ta pati kaina, portalas iš organizatorių nesulaukė.

Panašiai – 549 eurus – atsieina 8 d. vaikų ir jaunimo kūrybinė stovykla „Atrask save“, kuri šiuo metu yra nukainota iki 449 eurų.

Organizatoriai apie stovyklą komentuoti atsisakė, tačiau „Zigzag“ tinklapyje rašoma, kad jos metu vyks ir šokiai, ir sportas, ir teatras, taip pat režisūra, dainavimas, žurnalistika ir žaidimai.

REKLAMA

Pigiausios stovyklos – neviršija net 150 eurų 

L. Juzakėnienė įvardijo, kad pigiausios stovyklos šiemet „Zigzag“ svetainėje yra:

  • 5 d. dienos stovykla Vilniuje „Vasaros vaikai“ (145 eurai);
  • 5 d. dienos stovykla Kaune „Auginu ir augu“ (150 eurų);
  • 5 d. dienos stovykla Klaipėdoje „Jūrų liūtas“ (189 eurai);
  • 7 d. stovykla su nakvyne Švenčionyse „Išlikimas“ (180 eurų);
  • 7 d. stovykla su nakvyne Panevėžyje „Tarzanas“ (200 eurų).

O pačią mažiausią kainą šiemet turi dienos stovykla Vilniuje „Detektyvinės atostogos“, kuri su savivaldybės finansavimu kainuoja 120 eurų, be – 150 eurų.

REKLAMA

R. Marapolskaitė aiškino, kad tai – viena iš dviejų jos atstovaujamos įstaigos organizuojamų stovyklų, kurias dalinai finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė:

„Tuo gali pasinaudoti visi sostinėje besimokantys vaikai. O vaikams iš socialiai jautresnių šeimų kaina yra dar mažesnė.“

Atstovė papasakojo, kad detektyvinėse stovyklose yra „pramankštinamas“ protas, lavinamas pastabumas, susikaupimas ir kritinis mąstymas.

Vis tik be minėtos stovyklos „Laikas kartu“ organizuoja dar 4 stovyklas, tarp jų – ir Hario Poterio tematikos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji išskyrė 3 stovyklų tipus:

  • dienos (amžius – 7–12 m.; vaikų skaičius – 25; vieta – Vilnius);
  • su nakvyne (amžius – 8–17 m.; vaikų skaičius – 55; vieta – sodyba Vilniaus rajone);
  • pažintines (amžius – 9–16 m.; vaikų skaičius – 30; vieta – etnografiniai regionai).

Ir pridūrė, kad „Laikas kartu“ stovyklos šiemet atsieina 265–295 eurus, o išskirtinės pažintinės kelionių stovyklos – 345–365 eurus. 

Daugėja ir stovyklų, ir norinčių

K. Abrutienė įvardijo, kad šiuo metu „Vaikodiena.lt“ yra 130 registruotų stovyklų pamainų skirtinguose Lietuvos miestuose, o skaičius vis didėja ir kol kas yra keliais proc. didesnis nei pernai.

REKLAMA

O didžiausias bumas, anot jos, buvo po karantino, kai stovyklų buvo įregistruota dvigubai daugiau – net 250.

Vis tik šiuo metu rinka stabilizavosi, o tėvai dar tikrai turi iš ko rinktis: „Pagal statistinius lankomumo duomenis, šiais metais aktyvumo pikas dar nepasiektas.

Tačiau paieškų skaičius yra išaugęs net 30 proc., palyginti su pernai ar užpernai.“

Projektų vadovė paminėjo, kad šiemet – pirmas sezonas, kai katalogas neturi nė vieno organizatoriaus, stovyklas renčiančio užsienio šalyse: „Greičiausiai dėl stovyklų kainų ir sunkiai surenkamų grupių.“

REKLAMA

O „Zigzag“ svetainėje galima rinktis iš maždaug 120 skirtingų stovyklų. Anot atstovės, šiemet jų siūloma daugiau ir pasiūla kasmet vis auga.

L. Juzakėnienė išskyrė, kad kai kurios stovyklos visais metais išlieka populiaros ir išparduodamos dar prieš prasidedant vasarai – tokių buvo ir šiemet.

Vis tik kitų stovyklų paklausa, pašnekovės vertinimu, yra sumažėjusi, nes kai kurios stovyklų temos išsisemia ir tampa neįdomios, o vaikai nori išbandyti ką nors naujo.  

Gerai, kad mano vaikai išaugo, kai vaikų stovyklos buvo nemokamos. O dabar, kas? Kiek kainuoja į mokyklą vaiką išleisti? Mūsų seimo ,,dundukai,, pamiršo, kad padarė ubagais žmones , klėsti tik mafija ir jos vaikai.
Savo vaiką palieku "Broilerių Sode". Tik kas kartą pasiimant jį vis užspringsta varškėčiais.
tokie asmenys turintis per daug pinigu visiems likusiems savo taisykles nustatyneje.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų