Lietuva kartu su Europos Bendrijos, Europos Sąjungos (ES) valstybėmis narėmis su bendrove „Philip Morris International“ (PMI) pasirašys bendradarbiavimo sutarties pakeitimo sutartį, kuria bus stiprinama valstybių, siekiančių sumažinti cigarečių kontrabandą, interesų apsauga.
Šiuo metu galiojančioje sutartyje su PMI, kurią Lietuva pasirašė 2005 metais, yra numatyta, kad prie jos prisijungiančios naujos ES šalys už sulaikytas ne jų rinkai skirtas originalias PMI cigaretes gali pretenduoti iš bendrovės gauti pinigines išmokas, jei nelegalios produkcijos dalis rinkoje neviršija sutartyje nustatytos ribos.
Apskaičiuota, kad į Lietuvos teritoriją kontrabanda įvežamų cigarečių procentinė išraiška šiuo metu gerokai viršija nurodytus dydžius, todėl piniginių išmokų, sulaikius originalią PMI produkciją, Lietuva negauna.
Atsižvelgiant į tai, numatoma minėtą apribojimą panaikinti, t. y. išmokos būtų mokamos kiekvieno kontrabandinių cigarečių sulaikymo atveju, nesiejant išmokos su nelegalios produkcijos procentu rinkoje.
Kitas sutarties pakeitimas susijęs su sulaikomų cigarečių kiekio ribos padidinimu. Pagrindinėje sutartyje su PMI buvo numatyta, kad, sulaikius per metus daugiau kaip 90 mln. PMI cigarečių, išmokų suma didinama papildomais 400 proc.. Tuo metu PMI sutarties pakeitimo sutartyje nustatoma didesnė kaip 450 mln. cigarečių vienetų riba.
Europos Komisija pabrėžia, kad poreikis nustatyti didesnę sulaikomų cigarečių vienetų ribą, nuo kurios pretenduojama į didesnes išmokas, atsirado dėl naujoms ES valstybėms narėms numatomos galimybės gauti išmokas už sulaikytas cigaretes. Taip pat – dėl vėliau pasirašytose analogiškose sutartyse su „Japan Tobacco International“ ir „British American Tobacco“ nustatytų didesnių ribų.
Pasirašyti Europos Bendrijos, ES valstybių narių ir PMI bendradarbiavimo sutarties pakeitimo sutartį Vyriausybė įgaliojo finansų ministrą Rimantą Šadžių.