Tarnybos direktoriaus įsakyme numatyta, kad asmenims, radusiems šerno gaišeną ir apie ją pranešusiems centrinei ar teritorinei VMVT, bei užpildžius prašymus, bus mokamos 30 eurų dydžio išmokos.
Pinigai bus pervedami į asmenų nurodytas sąskaitas per 60 kalendorinių dienų nuo dokumentų gavimo dienos.
Pateikę informaciją asmenys turės nurodyti tikslią šerno gaišenos radimo vietą. Rasto negyvo laukinio gyvulio negalima judinti, imti mėginių, užkasti ar savarankiškai pristatyti į VMVT padalinį.
Anot Maisto ir veterinarijos tarnybos pranešimo, išmokos už suteiktą informaciją bus mokamos tik specialistams radus gaišeną nurodytoje vietoje ir atrinkus mėginius tyrimams.
„Operatyvus šernų gaišenų surinkimas, jų sunaikinimas ir vietovių dezinfekavimas mažina afrikinio kiaulių maro viruso plitimo tikimybę“, – teigia VMVT direktorius Jonas Milius.
Nuo šių metų pradžios Lietuvoje užregistruota 19 afrikinio kiaulių maro židinių laukinėje faunoje, liga diagnozuota 21 šernui: devyniems nugaišusiems ir 12 sumedžiotų.
Afrikinis kiaulių maras iš Baltarusijos į Lietuvą pateko 2014 metų vasarą. Netrukus užkratas nustatytas ir Lenkijoje, o vėliau – Latvijoje ir Estijoje. Nors Lietuva bando suvaldyti ligą naikindama šernus, užkrėstose teritorijose gyventojams skerdžiant kiaules, tačiau liga nesitraukia. Veterinarai nuolat nustato ligos atvejų sumedžiotuose arba padvėsusiuose šernuose.