Kauno miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai rugsėjį dėl savavališkų kasinėjimų nubaudė 35 įmones. Paaiškėjo, kad beveik kas penkta įmonė kasinėjo nelegaliai.
Iš viso buvo patikrinti 144 įvairiose Kauno miesto gatvėse, kiemuose, šaligatviuose, skveruose, parkuose, aikštėse bei inžinerinių tinklų apsaugos zonose atliekami kasinėjimo darbai.
Įmonių "Kauno keliai", "Saugus eismas", "Vytrita", "Magnum Real Estate" ir kitųt. vadovams, darbų vykdytojams surašyti 35 administracinės teisės pažeidimų protokolai, pirmadienį pranešė savivaldybė.
Neturinčios reikiamų leidimų, ne pagal nustatytus reikalavimus vykdžiusios kasinėjimo darbus, nepastačiusios įspėjančių kelio ženklų, buvo pakartotinai baudžiamos "Autokausta" ir "Geovizija".
Norėdamas pradėti kasinėjimo (žemės) darbus, statytojas (užsakovas) ar jo įgaliotas asmuo privalo gauti leidimą vykdyti kasinėjimo (žemės) darbus Kauno miesto savivaldybės viešojo naudojimo teritorijoje (vietinės reikšmės keliuose, gatvėse, pėsčiųjų ir dviračių takuose, aikštėse, skveruose, kiemuose ir žaliuosiuose plotuose), kurį išduoda Kauno miesto savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyrius.
Kasinėjimų vietos turi būti aptvertos, pastatyti reikiamus kelio ženklus, apriboti eismą jose, teritorija negali būti užkrauta statybinėmis medžiagomis.
Baigus kasinėjimo (žemės) darbus, aikštelės privalo būti sutvarkytos. Baigti darbai laikomi tuomet, kai per 5 darbo dienas Miesto tvarkymo skyriui pateikiama nepriklausomos akredituotos laboratorijos išduota grunto ir pagrindų sutankinimo tyrimų pažyma, patvirtinanti, kad gruntas ir pagrindai sutankinti tinkamai, bei išduotas leidimas, kuriame yra statinio statybos techninio prižiūrėtojo ir seniūnijos atstovo rašytinis patvirtinimas, kad darbai atlikti tinkamai ir laiku, ir rinkliavos mokėjimą patvirtinantys dokumentai.
Pažeidėjams gali būti skiriama bauda nuo 100 iki 2000 litų.