• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nida laikoma bene brangiausiu Lietuvos kurortu. Dar prieš kelerius metus poilsį čia rinkosi arba vokiečių turistai, kuriuos Nidos kainos „kandžiojo“ ne taip stipriai, kaip lietuvius, arba pasiturintys lietuviai, kurie nelabai krimtosi, kad poilsis Nidoje kainuoja tiek pat, kiek šiltuose kraštuose.

REKLAMA
REKLAMA

Į Nidą atgauti jėgų visais laikais turistus viliojo švariausi Baltijos pajūryje paplūdimiai, unikalios kopos ir ošiantys pušynai. Pastaruoju metu Nida pritraukia žymiai daugiau žmonių, todėl ankščiau tyla ir ramybe pasižymėjęs kurortas po truputį keičia savo įvaizdį.

REKLAMA

Keičiasi kontingentas

Šeimos su vaikais, jaunimas, senimas – nuo šiol čia ilsisi įvairių amžiaus grupių atstovai. Be vokiečių turistų į Nidą ėmė plūsti rusai, tiek iš šalia esančios Kaliningrado srities, tiek iš Maskvos, kuri vasaromis būna ypač išvarginta tvankaus ir užteršto oro.

REKLAMA
REKLAMA

Nida tampa universalesnė, nes veiklos čia yra tiek norintiems pailsėti nuo didelių miestų šurmulio, tiek su draugų kompanija atvykusiems naktibaldoms, linkusiems „ūžti“ iki paryčių. Be mėgavimosi nepriekaištinga gamta ar važinėjimosi dviračiais,  Nidoje galima ir pasilinksminti – čia nuolat vykstantys koncertai, renginiai ir paplūdimio vakarėliai tikrai neleis liūdėti „linksmybėms nusiteikusiems“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nidos kontingentas tampa daug įvairesnis, spalvingesnis, atrodo, kad tai nebėra vieta, skirta „vien senukams vokiečiams“.

Nakvynės rezervacija būtina

Norint organizuoti atostogas Nidoje, galimybę „susirasti, kur apsigyventi vietoje“, vertėtų pamiršti, juk tai ne Palanga, prie kurios įvažiavimo pasitinka daugybė nakvynės pasiūlymų. Likus mėnesiui iki atostogų surasti gerą butą už gerą kainą jau sudėtinga, todėl verta paieška užsiimti ankščiau, kad rezervuotumėte geriausią variantą.

REKLAMA

Butų savininkai dažniausiai prašo pervesti užstatą už vieną naktį, kad turėtų šiokias tokias garantijas dėl jūsų atvykimo.

Vidutiniškai naktis vienam žmogui Nidoje kainuoja nuo 50 litų.

Butų nuoma populiariausia

Dažniausiai poilsiautojai iš vietinių gyventojų nuomoja butus. Populiariausias variantas – dviejų kambarių butas keturiems asmenims. Tokio buto kainos svyruoja nuo 200 iki 250 litų sezono metu (nuo liepos 1 d.).

REKLAMA

Nuomotojų teigimu, tardamiesi su būsimais gyventojais telefonu dėl apsistojimo sąlygų neretai jie bando išsiaiškinti, ar nakvynės ieško šeima, ar jaunimas.

„Nenoriai priimame jaunų žmonių kompanijas, nes butas po jų apsistojimo lieka netvarkingas, gauname skundų dėl triukšmo, kartais net patiriame didesnių materialinių nuostolių. Šeimos su vaikais – mėgstamiausias nidiškių grobis, nes nekelia jokių rūpesčių“, – prisipažino buto Taikos gatvėje savininkė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mažesnį nei keturiems žmonėms skirtą butą Nidoje surasti sunku. Ieškodami nakvynės dviems, dažniau susidursite su trims asmenims skirtais butais, kurių kaina vidutiniškai siekia 190–200 litų. Kita išeitis – svečių namai, kuriuose galima išsinuomoti kambarį dviems už 130–170 litų.

REKLAMA

Kompanijoms – kotedžai

Didesnėms kompanijoms rekomenduojama pasidairyti kotedžų, kurie turi tokių didelių privalumų, kaip lauko kiemelis, didžiulis holas–virtuvė ir atskirus miegamuosius.

Kotedžai patogūs todėl, kad čia yra tiek bendros erdvės laiko praleidimui kompanijoje, tiek privačios erdvės poilsiui, be to, kompanijos keliamas šurmulys mažiau kliūna ramybės ištroškusiems kaimynams.

REKLAMA

Kotedžų šešiems–septyniems asmenims kainos svyruoja nuo 270 iki 400 litų, priklausomai nuo žmonių skaičiaus ir gyvenimo sąlygų.

Turistų informacijos centras padės

Jei visgi nutiko taip, kad jūs nespėjote laiku susirasti ir rezervuoti sau gyvenamosios vietos, atostogos atėjo nelauktai, o jūs jau su lagaminais stovite Nidos centre, tiesiu taikiniu – į turistų informacijos centrą, kuriame jums padės surasti norimą variantą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jei pasikeičia aplinkybės ir pas buto nuomotoją svečiai neatvyksta, jis ateina pas mus, į turistų informacijos centrą, ir informuoja, kad, jei bus ieškančių skubios nakvynės, galime tiems žmonėms duoti jo kontaktus.

Tokiu būdu pavyksta iš keblių situacijų išgelbėti tiek nuomotojus, kurie praranda pinigus sezono įkarštyje, tiek pačius poilsiautojus, kurie naiviai tikisi rasti nakvynę be rezervacijos“, – naujienų portalui Balsas.lt pasakojo turistų informacijos centro darbuotoja.

REKLAMA

Taip pat pašnekovė pridūrė, kad jie gali padėti turistams rasti nakvynę ir svečių namuose, poilsio namuose ar viešbučiuose.

Problemos statant automobilį

Beje, be nakvynės paieškos būtina apgalvoti, kur statysite automobilį. Kartais nuomojamų butų šeimininkai pasidalija savo automobilio statymui skirtais leidimais su nuomininkais. Kaip žinia, Nida – automobilių nestatymo zona.

REKLAMA

Atidūs policijos pareigūnai, pastebėję tokią klastą, gali skirti baudą, todėl nemėgstantiems rizikuoti verta susirasti patogiausią automobilių stovėjimo aikštelę ir ramia sąžine pasinerti į poilsį.

Apie automobilių stovėjimo aikšteles Nidoje galite skaityti čia.

Maisto kainos „kandžiojasi“

Maisto kainos Nidoje pakankamai didelės, lyginant su kitais pajūrio kurortais, tačiau nuo praėjusių metų jos nepakilo. Centre ar prie pat pamario esančiose kavinėse kainos didesnės nei miesto pakraščiuose įsikūrusiose maitinimo įstaigose.

REKLAMA
REKLAMA

Paprastesnėse, niekuo neišsiskiriančiose kavinėse karštas patiekalas kainuoja apie 15–20 litų, miltiniai patiekalai, t.y. blyneliai su įvairiais priedais ar didžkukuliai kainuoja apie 10–12 litų. Restoranuose už karštą patiekalą teks „suploti“ 20–30 litų, tačiau nėra jokios garantijos, kad į didesnes kainas pretenduojančiame restorane bus skaniau nei eilinėje lietuviškos virtuvės kavinėje.

Tradiciškai bet kurioje viešojo maitinimo įstaigoje brangiausiu laikomas jautienos kepsnys kavinėje kainuos 30–35 litus, o restorane 45–50 litų. Poilsiautojai neretai skundžiasi, kad restoranų maistas nepateisina jų lūkesčių, o juo labiau yra nevertas pinigų, sumokėtų už jį. Tuo tarpu užeigos tipo kavinės neretai nustebina poilsiautojus didelėmis porcijomis, draugišku aptarnavimu ir skaniu maistu.

Pamėgtų tinklų kavinių kainos Nidoje skiriasi

Populiariam picerijų tinklui priklausančioje kavinėje kainos kliūna vien dėl to, kad jos skiriasi nuo tų, prie kurių įprato šio tinklo pastovūs lankytojai kituose Lietuvos miestuose. Bet kuris patiekalas čia brangesnis 2–3 litais, kai kurie alkoholiniai gėrimai brangesni 15% nei to paties tinklo kavinėse Vilniuje.

REKLAMA

Taip pat ir sušių mėgėjai, iš pradžių apsidžiaugę, kad pagaliau japoniškos virtuvės įmantrybių gali paskanauti ir Nidoje, pastebi, kad asortimentas čia daug mažesnis, į meniu parinkti tik brangesni suši rinkiniai, nėra pamėgtų dienos pasiūlymų, kurie padėtų sutaupyti pinigų. Be to, suši rinkiniai čia yra brangesni 2–3 litais.

Tačiau akivaizdu, kai didesnės kainos poilsiautojų neatbaido – Nida per vasaros sezoną priima apie 300 tūkstančių poilsiautojų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų