Liepos 15 d. – rugpjūčio 11 d. vyksiančioje bandomojoje programoje „CopenPay“ numatoma „ekologišką elgesį paversti valiuta už kultūrinius potyrius“, pirmadienį pareiškė Danijos sostinės turizmo institucija „Visit Copenhagen“, dar žinoma kaip „Wonderful Copenhagen“.
Beje, kone kasdien į Kopenhagą galima nuskristi tiek iš Vilniaus, tiek iš Kauno, tiek iš Palangos.
Kopenhagoje – nemokami pietūs už gerą elgesį
Pavyzdžiui, lankytojai, kurie į Danijos nacionalinę galeriją atneš plastikinių atliekų, galės patekti į dirbtuves, kuriose jas galės paversti meno kūriniu, o tie, kurie dviračiu arba viešuoju transportu nuvažiuos į garsiąją miesto šiluminę elektrinę, galės nusileisti dirbtiniu slidinėjimo šlaitu nuo pastato stogo.
„CopenPay“ už tokius veiksmus, kaip važinėjimas dviračiu, dalyvavimas švaros akcijose ar savanoriavimas mieste, atsilygina prieiga prie įvairių praturtinančių patirčių ir kasdienių Kopenhagos stebuklų.
Tai apima nemokamas ekskursijas po muziejus, nemokamą baidarių nuomą ir net nemokamus vegetariškus pietus, pagamintus iš vietinių produktų“, – priduriama „Wonderful Copenhagen“ pranešime.
Danijos sostinė yra populiari tarp lankytojų dėl gražios architektūros, pasaulinio lygio maisto ir saugios, švarios, ekologiškos aplinkos.
Turizmo tarybos duomenimis, tai puiki vieta keliauti ant dviejų ratų: čia įrengti 382 km (237 mylios) dviračių takų, o 62 proc. visų gyventojų į darbą važinėja dviračiais.
Kopenhaga vilioja turistus
„Naudodami „CopenPay“ suteikiame žmonėms galimybę patirti daugiau Kopenhagos teikiamų galimybių ir tuo pačiu mažiau apkrauti mūsų planetą. Tai reiškia, kad reikia kurti prasmingus ir įsimintinus potyrius, kurie būtų malonūs ir atsakingi aplinkai“, – sakė „Wonderful Copenhagen“ generalinis direktorius Mikkelis Aarø Hansenas.
Paskatinimai gali būti skiriami, jei lankytojai parodo, pavyzdžiui, viešojo transporto bilietą, tačiau sistema daugiausia grindžiama pasitikėjimu.
Internete galima rasti žemėlapį, kuriame pažymėta daugiau kaip 20 dalyvaujančių vietų. Jei bandomasis projektas pasiteisins, jis gali būti įgyvendinamas ištisus metus.
Programa pradedama įgyvendinti tuo metu, kai didėja susirūpinimas dėl turizmo poveikio aplinkai ir socialinio poveikio, kuris neseniai sukėlė protestus Barselonoje, Kanarų salose ir Maljorkoje.
„Turime paversti turizmą iš aplinkosaugos naštos į teigiamų pokyčių jėgą, o vienas iš svarbių šios transformacijos žingsnių – pakeisti tai, kaip mes judame paskirties vietoje, ką vartojame ir kaip bendraujame su vietiniais gyventojais“, – pranešime spaudai „Wonderful Copenhagen“ sakė Hansenas.