Klaipėdiečių choro televizijos projekte "Chorų karai" vadas solistas Deivydas Norvilas-Deivis į repeticijas uostamiestyje iš Vilniaus šią savaitę išskubėjo nepaisydamas ligos. "Yra tekę dainuoti ir prasčiau jaučiantis, o iki šeštadienio tikiuosi pasitaisyti", - užkimęs, bet su šypsena kalbėjo jis.
"Labai saugausi, tačiau kažkokiu būdu pasigavau anginą, - apmaudo neslėpė dainininkas. - Turiu temperatūros, užkimau... Tačiau tai - ne pasaulio pabaiga, būtinai reikia parepetuoti su choru bent porą dienų."
Šeštadienį 19 val. TV3 eteryje startuosiančioje laidoje dalyviai atliks programas, sudarytas operų, operečių ir miuziklų pagrindu. Deivis, kuriam šie žanrai - puikiai pažįstami, jaučiasi kaip žuvis vandenyje. "Tačiau renkantis buvo svarbu atsižvelgti ne tiek į save, kiek į chorą", - sakė dainininkas.
Klaipėdiečiai scenoje atliks popuri, kurį sudaro keli garsūs kūriniai: Hercogo dainelė "Širdys mergelių" iš Dž. Verdžio operos "Rigoletas", arija "Karambolina" iš I. Kalmano operetės "Monmartro žibuoklė" ir italų daina "Funiculi, Funicula". "Realiai ji nėra operetės ar miuziklo ištrauka, tačiau labai tinka populiariosios klasikos formatui", - sakė Deivis.
Anot vienos iš klaipėdiečių komandos chormeisterių ir chorisčių Kristinos Jatautaitės, kolektyvas į naujosios programos repeticiją rinkosi dar nespėjęs atsikvėpti nuo pirmosios transliacijos įspūdžių - sekmadienį. "Atsižvelgėme į komisijos pastebėjimus, kad pirmasis mūsų blynas neprisvilo, ir neketiname leisti kokybės kartelei nukristi", - sakė pokalbininkė.
Dainininkės teigimu, pirmoji transliacija klaipėdiečiams netapo sunkiu išbandymu. "Reikėjo tik apsiprasti darniai judėti ant scenos laiptų ir įveikti jauduliuką", - pasakojo ji.
Į šeštadienio kovą, po kurios vienas iš septynių projekte dalyvaujančių chorų turės jį palikti, klaipėdiečius lydės mero patarėja Audra Daujotienė. Ji pristatys, kam atitektų projekto prizas, jeigu jį laimėtų uostamiesčio komanda.
Dainininkų iškovoti pinigai būtų skirti neįgaliųjų centrui "Klaipėdos lakštutė", kuris norėtų įsigyti muzikos instrumentų savo ugdytiniams. Šie galėtų ne tik dalyvauti muzikos terapijos užsiėmimuose bei atskleisti naujus savo talentus, bet ir įsilieti į nacionalinio neįgaliųjų "Spalvų muzikos" orkestro veiklą.
Valerija LEBEDEVA