• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dauguma Anglijos universitetų naujiems akademiniams metams kvies kur kas mažiau studentų, nei ligi šiol. Tai – šiemet įvestos studijų tvarkos reformos pasekmė.

REKLAMA
REKLAMA

Anglijos Aukštojo švietimo finansavimo taryba pasiūlė kas ketvirtam universitetui sumažinti vietų skaičių bent dešimčia procentų. Tačiau planuojama padidinti vietų skaičių koledžuose ir profesinį paruošimą teikiančiuose kursuose.

REKLAMA

Universitetų ministras Davidas Willettsas patikino, kad tai – tik reformos pradžia ir kad šioje reformoje, kuri, anot ministro, visų pirma rengiama rūpinantis studentais, su laiku bus ir daugiau punktų.

Trečiadienį buvo publikuoti statistiniai duomenys, kurie rodo, jog aukštojo mokslo siekiančio jaunimo skaičius pirmąsyk per ilgą laiką nedidėja, o laikosi apie 47%.

REKLAMA
REKLAMA

Lėšų perskaičiavimas tęsiasi toliau. Jau padidintas mokestis už mokslą, be to, nurėžiamas valstybinis studijų finansavimas. Panašu, kad visi šie pakeitimai išeis į gera: moksliniams tyrimams kitąmet bus skiriama daugiau kaip pusantro milijardo svarų sterlingų.

Finansavimo tarybos vadovas seras Alanas Langlandsas pareiškė, kad ši reforma yra tik pereinamasis žingsnis pamatinių pokyčių aukštajame moksle link. Tikimasi po truputį pakeisti studijų finansavimo sistemą ir po truputį pripratinti visuomenę prie minties, kad akademinės studijos bus finansuojamos iš privačių, o ne valstybinių lėšų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Keisis ir kiti aukštojo mokslo dalykai. Planuojama, kad universitetai sumažins priimamųjų skaičių dešimčia tūkstančių, tačiau tie dešimt tūkstančių veikiausiai turės galimybę stoti į koledžus ar profesinio rengimo institucijas, kuriose priimamųjų skaičius padidės.

REKLAMA

Reformai griežtai prieštarauja profesorius Michaelas Farthingas. Jis laikosi nuomonės, kad pagal naująją tvarką bus ribojamos universitetų galimybės priimti daugiau studentų ir skatins mokymo įstaigas taikyti „taupymo režimą“.

Profesoriui pritaria ir Michaelas Driscollis, „Million+“ grupės vadovas, teigiantis, kad vyriausybės pateiktas „receptas“ – „apkarpyti“ valstybės finansavimą ir drauge sumažinti studentų skaičių, reiškia, kad dauguma universitetų drąstiškai apribos stojančiųjų vietas. Anot M.Driscollio, realios ir kitos grėsmės, pavyzdžiui, kad net ir puikiausi universitetai, susidūrę su šia politika, pradės atsilikti nuo inovacijų vien dėl finansinių trukdžių.

Nacionalinės studentų sąjungos prezidentas Liamas Burnsas taip pat kritikuoja rinkos principais modeliuojamą aukštąjį mokslą.

Parengta pagal www.bbc.co.uk informaciją

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų