„Nors šia būkle skundžiasi ir jauni pacientai, vis dėlto, tai dažniau pasireiškia sulaukusiems 50 ir daugiau. Stuburo juosmeninė stenozė išsivysto dėl stuburo slankstelių osteoartrito“, – teigė profesorius.
Laidos vedėjui pritarė ir šeimos gydytoja Neringa Beleckaitė-Skalauskė. Jos teigimu, norint apsaugoti sveiką stuburą, turime kuo daugiau judėti.
„Taip pat svarbu prižiūrėti kūno svorį ir atsikratyti antsvorio. Žinoma, rekomenduoju atsikratyti ir žalingų įpročių – alkoholio bei tabako vartojimo“, – tikino šeimos gydytoja.
A. Unikauskas parodė, kaip atrodo stuburo tarpslankstelinių diskų išvarža. Taip pat nuotraukoje matyti, kad ir patys slanksteliai yra nukentėję.
„Kaip sakome, būna artrozė, pamažu nukenčia kremzlės, galiausiai net sąnarių kaulai gali nukentėti, o jei dar prisideda uždegimo komponentas, nuo to laiko artrozė vadinama osteoartritu“, – pasakojo A. Unikauskas.
Jei juomens skausmas yra dėl raumenų pakitimo, jis turi įdomią ypatybę – kai judama, lengvai vaikštoma, tada skausmas mažėja. Kai yra apatinės juosmens dalies stenozė – kuo daugiau judama, jaučiamas didesnis skausmas.
Stuburo juosmens stenozę išduoda 4 simptomai: juosmens skausmas, kuris sustiprėja judant, kojų silpnumas, kojų tirpimas, jutimų sutrikimas.
Profesorius A. Unikauskas įspėjo, kad jei jaučiate šiuos simptomus ar patiriate nuolatinį diskomfortą nugaros srityje, verčiau nelaukite ir kreipkitės į gydytoją bei kineziterapeutą.
Taip pat laidoje „Kviečiame daktarą“ gydytojas ir kineziterapeutė Monika Jonaitė parodė, kokie pratimai padeda sumažinti apatinės nugaros dalies skausmą.
Pratimus pamatykite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.
Laidą „Kviečiame daktarą“ žiūrėkite šeštadieniais 11:30 per TV3!
VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:
Straipsnis parengtas pagal TV3 laidą „Kviečiame daktarą“.