Dukart olimpinė čempionė Olha Kharlan aukcione pardavė savo špagą, kuri padėjo Ukrainos moterų fechtavimo komandai iškovoti aukso medalį 2024 m. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse.

O. Kharlan špaga buvo parduota už 10 mln. grivinų (apie 242 tūkst. JAV dolerių). Pinigai bus panaudoti nuotoliniu būdu valdomiems koviniams moduliams „ShaBlia“ įsigyti.

Fechtuotoja iškovojo pirmąjį Ukrainos medalį Paryžiaus olimpinėse žaidynėse, kai liepos 29 d. ji iškovojo bronzą moterų varžybose.

Vėliau kartu su fechtuotojomis Olena Kravatska, Alina Komaščuk ir Julija Bakastova ji taip pat iškovojo aukso medalius.

Trisdešimt trejų metų ukrainietė, kilusi iš Mykolajivo miesto, tapo pirmąja ukrainiete, laimėjusia medalius ketveriose olimpinėse žaidynėse. Ji yra tituluočiausia Ukrainos olimpietė.

ne taip ,kaip tūkstančiai mankurtų patogiai sėdinčių ir tingiai bezdančių Europoje užuot dirbę ar tarnavę Tėvynės išlaisvinimui.