• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Penki Ukrainos Konstitucinio teismo nariai antradienį pareiškė, kad jiems daromas politinis spaudimas ir kad jie negali dirbti tokiomis sąlygomis. Jie taip pat paprašė užtikrinti jiems valstybinę apsaugą.

REKLAMA
REKLAMA

Konstitucinis teismas antradienį taip pat pranešė, kad sutiko nagrinėti bylą dėl Aukščiausiosios Rados paklausimo, ar atitinka konstituciją prezidento Viktoro Juščenkos įsakas paleisti parlamentą. Pirmasis šio klausimo nagrinėjimo posėdis paskirtas kitą antradienį, balandžio 17 dieną.

REKLAMA

Pagal teismo reglamentą, teismo plenarinis posėdis galės prasidėti, jeigu jame dalyvaus mažiausiai 12 iš 18 teisėjų.

"Manome, kad neįmanoma dalyvauti Konstitucinio teismo posėdžiuose, kuriuose bus nagrinėjami lemtingi Ukrainos tautai klausimai, tol, kol teisėjams bus užtikrintos sąlygos nešališkai ir nepriklausomai nagrinėti ir priimti teisinius sprendimus", - perskaitė spaudos konferencijoje bendrą pareiškimą teisėjas Petro Steciukas.

REKLAMA
REKLAMA

Pareiškimą taip pat pasirašė teisėjai Dmitro Lylakas, Volodymyras Kampo, Viktoras Šyškinas ir Jaroslava Mačužak.

"Tam tikros politinės jėgos per savo atstovus daro spaudimą ir pavieniams teisėjams, ir visam Konstituciniam teismui", - sakoma pareiškime.

"Atvirai viešai grasinama Konstitucinio teismo teisėjams, jiems daromas spaudimas siekiant juos įbauginti ir politizuoti Teismo veiklą, palenkti jį priimti jiems naudingus sprendimus".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Teisėjai nenurodė jėgų, kurios, jų nuomone, daro spaudimą teismui, bet, pasak teisėjo V.Šyškino, "nuolatinis aistrų kurstymas iš Aukščiausiosios Rados tribūnos yra paprasčiausiais spaudimas".

Į teismo kolegiją įeina 18 delegatų, atstovaujančių įvairioms Ukrainos valdžios atšakoms: prezidentui, parlamentui (jo paskirtus teisėjus siūlo didžiausios parlamento frakcijos) ir teisėjų suvažiavimui.

REKLAMA

Iš penkių teisėjų, pranešusių apie spaudimą, tris iškėlė prezidentas Viktoras Juščenka, vieną - jį remianti "Mūsų Ukrainos" frakcija Radoje. Dar viena teisėja buvo iškelta per teisėjų suvažiavimą.

Komunistai, socialistai ir premjerą Viktorą Janukovyčių remianti Regionų partija, sudarančios daugumą Radoje, atsisakė vykdyti šalies vadovo įsaką paleisti parlamentą tol, kol Konstitucinis teismas nuspręs, ar teisėtas šis V.Juščenkos įsakas.

REKLAMA

Teisėjo P.Steciuko perskaitytame pareiškime pažymima, jog V.Juščenkos įsakas turėjo įsigalioti nuo paskelbimo balandį ir turėjo būti vykdomas, nors teismas turi teisę jį peržiūrėti.

Teisėjų pareiškime taip pat sakoma, kad Teismo pirmininkas Ivanas Dombrovskis praėjusią savaitę padavė atsistatydinimo prašymą dėl tų pačių politinių jėgų spaudimo. Teisėjų kolegija atmetė I.Dombrovskio prašymą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be to, penkių teisėjų pareiškime pažymima, kad V.Juščenkos įsakas paleisti parlamentą atitinka jo įgaliojimus.

"Sveikinu Konstitucinio teismo teisėjų politinę poziciją: tai žmogiško orumo pabudimas", - sakė prezidentas antradienį per susitikimą su žurnalistais ir paragino politikus leisti Teismo teisėjams paskelbti verdiktą "grynai teisinėje plotmėje".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų