• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vos prieš metus Ukrainos jūrų pėstininkų bataliono, dislokuoto Krymo uostamiestyje Feodosijoje, karys Ruslanas padėjo Rusijos kariams perdažyti jų šarvuotąjį transporterį prieš vieną karinį paradą.

Vos prieš metus Ukrainos jūrų pėstininkų bataliono, dislokuoto Krymo uostamiestyje Feodosijoje, karys Ruslanas padėjo Rusijos kariams perdažyti jų šarvuotąjį transporterį prieš vieną karinį paradą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirmadienį jis pastebėjo, jog ta pati mašina buvo tarp blokavusių ukrainiečių bazės vartus, kai Rusijos kariai įsiveržė į kareivines, leisdami ašarines dujas ir sprogdindami kurtinamąsias granatas per paryčiais surengtą reidą, kuris jūrų pėstininkus užklupo visiškai netikėtai.

REKLAMA

„Laikėme juos saviškiais, savo broliais“, – skundėsi Ruslanas, atsisakęs viešinti savo pavardę.

„Pasitikėjome jais ... o jie pasitikėjo mumis“, – karys sakė naujienų agentūrai AFP vienoje Feodosijos kavinėje po to, kai kelias valandas išbuvo rusų nelaisvėje.

„Ir dabar jie gavo tuos įsakymus (mus pulti). Tai ką jie padarė, buvo nežmoniška. Tai nekrikščioniška“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Ruslanas, kuriam dar nesukako 30 metų, sakė, kad yra smarkiai sukrėstas Maskvos įvykdytos Krymo okupacijos ir aneksijos. Jo tėvai gyvena žemyninėje Ukrainoje, o žmona ir vaikai yra gimę šiame Juodosios jūros pusiasalyje.

Feodosijos bazė, kurioje jis tarnavo šešerius metus, buvo vienas iš paskutiniųjų Ukrainos karinių objektų Kryme, patekusių į Rusijos pajėgų rankas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau jūrų pėstininkams skaudžiausia ne dėl fakto, kad prieš juos buvo panaudotos ašarinės dujos, o kad rusai sulaužė pažadą leisti jiems pirmadienį taikiai pasitraukti iš bazės, palikus savo ginklus.

„Buvo susitarta, kad perduosime ginklus ... ir kad vidurdienį nuleisime vėliavą bei savo sunkvežimiais išvažiuosime į žemyninę dalį. Tačiau nutiko kitaip“, – sakė Ruslanas.

REKLAMA

Dalinys užrakino savo ginklų saugyklą ir jį perdavė Rusijos pajėgoms, tačiau kariai buvo netikėtai pažadinti 4 val. vietos (ir Lietuvos) laiku prasidėjusio šturmo.

„Į mus šaudė kulkomis, nors buvome visiškai neginkluoti, – sakė kitas jūrų pėstininkas, vardu Jevhenas. – Mano draugui sulaužė nosį šautuvo buože – už nieką; jis visiškai nesipriešino.“

REKLAMA

„Jie atėmė mūsų karinius pažymėjimus, telefonus, pinigus – viską, kas tik pakliuvo į jų rankas“, – skundėsi Ukrainos karys.

Jūrų pėstininkai sakė, jog jeigu būtų žinoję, kad taip nutiks, jie niekada nebūtų atidavę savo ginklų.

Jevheno pažįstamas rusų karys surišo jam rankas ir įsodino į sunkvežimį „Ural“ 6 valandą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jis sakė: „Atleisk, brolau – mes čia niekuo dėti. Čia dirba saugumo tarnybos“, – nurodė ukrainietis.

Rusijai stiprinant savo kontrolę Kryme, Ukrainos kariai ironiškai pažymi, jog daugelis iš tapusių puolimų taikiniais patys yra gimę Rusijoje ir jaučiasi artimesni Maskvai negu naujajai Kijevo vyriausybei.

REKLAMA

Pirmosiomis blokados dienomis Feodosijos bazę apsupę rusai perduodavo maisto siuntinius viduje esantiems ukrainiečiams, kurie vėliau dažnai pasidalydavo maistu su okupantais.

Jokių įsakymų

„Mes laikėmės 23 dienas, valgydami sausą davinį arba žuvies konservus. Kažin, ar Gynybos ministerijos pareigūnai taip ilgai išsilaikytų?“ – karčiai klausė Ruslanas.

REKLAMA

„Jie nuolat kartodavo: „Laikykitės... Viskas sprendžiama“, – sakė jis. – Prašėme juos duoti įsakymus, tačiau nieko nesulaukėme.“

Įpykę jūrų pėstininkai yra pasiruošę važiuoti tiesiai į Kijevą ir sukelti ten didelį triukšmą, teigė Jevhenas.

„Mes grįšim į Ukrainą. Jeigu mūsų niekas nesulaikys prie sienos, mes visi važiuosi į Kijevą, į Radą, į Gynybos ministeriją, – perspėjo jis, laukdamas autobuso į pasienio miestelį Čongarą. – Mes juos šturmuosime – galbūt tuomet jie su mumis elgsis kitaip.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ukraina turėjo iškart turėjo užblokuoti visas perėjas prie sienos su Rusija, kad apsaugotų Krymą, sakė jūrų pėstininkai. Jų nuomone, pusiasalis buvo prarastas dėl netikusio vadovavimo.

Buvęs prezidentas Viktoras „Janukovyčius turėjo panaudoti karius Maidane“, sakė Jevhenas, turėdamas omenyje centrinę Kijevo aikštę, okupuotą proeuropietiškų demonstrantų, kurie praeitą mėnesį nuvertė tą Kremliaus palaikomą lyderį.

„Jis pasitikėjo netinkamais žmonėmis ... Ir kur jis dabar? Kur dabar mes? Mes visiškai susimovėme“, – konstatavo jūrų pėstininkas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų