Svarbiausi faktai:
- pavyko pasiekti „tylos režimo“ įvedimą Donbase nuo rugsėjo 1-osios.
- Rusija reikalauja ypatingojo statuso Donecko ir Luhansko sritims, amnestijos ir Donbaso savivaldos rinkimų.
- Ukraina reikalauja sienos su Rusija kontrolės: iš pradžių perduoti ESBO grupei, vėliau - Ukrainos kariuomenei.
Kremlius pateikė reikalavimus
Kremlius reikalauja, kad susitarimas dėl ugnies nutraukimo antiteroristinės operacijos zonoje būtų „sutvirtinta įstatymų dėl Donecko ir Luhansko sričių ypatingojo statuso priėmimu, visiška amnestija ir vietiniais rinkimais Donbase“. Šiuos reikalavimus pateikė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, cituojama „RIA Novosti“.
„Mes laukiama, kad šis žingsnis būtų įtvirtintas konkrečiais praktiškais Ukrainos pusės veiksmais kuriant ir priimant įstatymų projektus dėl ypatingo Donecko ir Luhansko sričių statuso, o taip pat amnestijos ir Donbaso vietos rinkimų,“ – cituojamas Rusijos prezidento atstovas.
Ukraina – nuo rugsėjo 1-osios Donbase neiššautas nė vienas šūvis
„Fronte nebešaudoma“: Ukrainos prezidentas Petro Porošenka patvirtino, kad „tylos režimo“ Donbase yra laikomasi jau 12 valandų.
„Per šį laikotarpį buvo tik vienas padrikas šūvis iš ginklo, nėra nei artilerijos pabūklų salvių, nei tankų, nei minosvaidininkų puolimo,“ – pridūrė jis.
Sienos kontrolė – svarbiausia užduotis
„409 kilometrai ir 300 metų nekontroliuojamos sienos su Rusija turi būti sukontroliuotos,“ – šiandien bendraudamas su studentais pareiškė Ukrainos prezidentas P. Porošenka. Esminis taikos užtikrinimo Donbase faktorius – Ukrainos-Rusijos sienos kontrolė.
„Iš pradžių jos kontrolę turėtų perimti ESBO misijos atstovai, vėliau prie jų prisijungtų Ukrainos kariuomenė ir pasieniečiai. Ir nebus Ukrainos žemėje reguliariųjų Rusijos kariuomenės pajėgų, samdinių, kurie verbuojami per šauktinių centrus visoje Rusijoje. Nebus pas mus tankų, raketų, artilerijos, BTRų, BMP iš Rusijos kariuomenės arsenalo, ir viskas pas mus bus gerai,“ – pareiškė prezidentas.