• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Krizės ištikta Ukraina trečiadienį žengė pirmą žingsnį dėl didesnių galių regionams suteikimo, kaip to pageidavo Vakarai, bet taip ir nesukūrė federacijos, kurios siekė Rusija.

REKLAMA
REKLAMA

Vakarų palaikoma komanda pristatė savo didelių statymų planą, spaudžiama dešimčių tūkstančių prie Ukrainos sienų sutelktų rusų karių ir jau antrą kartą per vieną savaitę nuskambėjusių Kremliaus grasinimų pakelti dujų kainas savo kaimynei.

REKLAMA

Tačiau naujoji Ukrainos vyriausybė, praėjusią savaitę užsitikrinusi svarbią Tarptautinio valiutos fondo (TVF) finansinę paramą ir antradienį sulaukusi NATO užsienio reikalų ministrų moralinio palaikymo, atrodo esanti pasirengusi atsilaikyti prieš Kremliaus bandymus atskirti daugiau rytinių šalies rusakalbių regionių nuo tiesioginio Kijevo valdymo.

REKLAMA
REKLAMA

Vyriausybė pareiškė, kad ketina panaikinti dabar galiojančią tvarką, pagal kurią vietos gubernatorius skiria prezidentas, ir įvesti rinkimų sistemą.

Tačiau pareiškime nieko neužsimenama apie teisę regionams patiems nustatyti savo prekybos politiką arba užmegzti santykius su užsienio valstybėmis.

„Pagrindinė šios koncepcijos mintis yra decentralizuoti valdymą šalyje ir perduoti įgaliojimus vietos valdžios institucijoms“, – sakoma vyriausybės pareiškime, kuris skelbiamas jos interneto svetainėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rusija norėtų, kad Ukraina taptų federacija, kurios rytiniuose 46 mln gyventojų šalies regionuose galėtų būti įteisinta antroji valstybinė kalba - rusų kalba ir galimybė atmesti kai kuriuos Kijevo sprendimus.

Tačiau Vašingtonas ir jo sąjungininkės Europos Sąjungoje baiminasi, kad Rusija, kuri praėjusį mėnesį jau aneksavo Krymą, gali pasinaudoti federacijos idėja kaip tolesnio Ukrainos skaldymo priemone, nes federacija suteiktų Kremliui galių vetuoti Kijevo regioninę politiką.

REKLAMA

JAV pareigūnai paragino naujuosius Ukrainos lyderius imtis tokių tikslinių reformų, po kurių Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas netektų argumentų, pateisinančių rusų kariuomenės siuntimą į daugiausia rusakalbių gyvenamus pietrytinius Ukrainos regionus.

Ukrainos vyriausybės pareiškime, kuris atitinka JAV lūkesčius, pabrėžiama, kad vietos gubernatorių, kuriuos skirs įstatymų leidėjai, sistema bus „efektyvesnė“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų