Jo teigimu, pasieniečiai negali kontroliuoti šios zonos, nes ten yra išdėstyti privatūs bokšteliai ir išstatyta privati sargyba. Bandant prie jų artintis, pasieniečius pasitinka galingų prožektorių šviesa, o kai kuriais atvejais ir šūviai iš legaliai laikomų ginklų.
„Ten, faktiškai 150 kilometrų žemės ruožą, 2 hektarus vietos kaimo taryba išdalijo vietos gyventojams. Vėliau ji koncentravosi vienose rankose, o vietinė komunikacija ir savivalda ten apskritai nuo machnovščinos laikų (1917-1921 metais keliuose Ukrainos rajonuose vyravusi anarchistinė valdžia, – red. past)“, – pasakojo A. Matiosas.
Jis pažymėjo, kad tokia būsena išsilaiko jau 10 metų ir visą šį laikotarpį valstybė negali to pasienio ruožo perimti į savo kontrolę.
Apie situaciją A. Matiosas pažadėjo pranešti Ukrainos generaliniam prokurorui Jurijui Lucenkai. „Tačiau vienas aš lauke ne karys“, – reziumavo A. Matiosas.
Buvęs Gruzijos prezidentas ir Odesos vadovas Michailas Saakašvilis televizijai „NewsOne“ pareiškė, kad Užkarpatėje Ukrainos valstybė nedalyvauja. „Aš važinėju į Užkarpatę kiekvieną mėnesį ir aš jus užtikrinu, kad Ukrainos valstybės ten kaip nebuvo 2014-ais, taip ir dabar nėra“, – pareiškė M. Saakašvilis.
„Pavyzdžiui, jeigu tu atvažiuoji į Beregovo, tai ten Ukrainos valstybė išvis neegzistuoja: ten vengriškos vėliavos, vengriškas išsilavinimas, vengriškas privataus verslo finansavimas. Čia nėra klausimas apie Vengrijos politiką, o apie Ukrainos politikos nebuvimą“, – paaiškino jis.
Vengrijos valdžia aštriai sureagavo į naujo Ukrainos įstatymo „Apie išsilavinimą“, kuris faktiškai likvidavo galimybę gauti vidurinį išsilavinimą ne valstybine kalba. Budapešte netgi buvo suorganizuota akcija dėl „Užkarpatės atskyrimo nuo Ukrainos“, o valdžia pažadėjo įvesti Ukrainai sankcijas.