Ūkio ministras Vokietijoje susitiko su šios organizacijos generaliniu direktoriumi Carlo Rizzuto (Karlu Rizutu) ir aptarė Lietuvos stojimo į šią organizaciją klausimą.
„Lietuvos lazerių gamintojai, turintys daugiau nei 50 metų patirties ir gaminantys produkciją, užimančią 10 proc. pasaulio mokslinių lazerių rinkos, yra pasiruošę tapti „ELI-DC“ nariais“, – pranešime spaudai sakė M.Sinkevičius ir pridūrė, kad organizacijos nariais tikimasi tapti iki šių metų pabaigos.
Anksčiau žiniasklaidoje skelbta, kad per metus Lietuva už priklausymą „ELI-DC“ turėtų sumokėti 200 tūkst. eurų, tačiau lazerininkės „Ekspla“ ir „Šviesos konversija“ yra pasižadėjusios dalį šių lėšų padengti.
„ELI-DC“ - tai pirmasis pasaulyje tyrimų lazeriais projektas, kurio tikslas - sukurti Rytų Europoje 4 tyrimų centrus, kuriuose bus įrengti galingi ir pažangūs lazeriai, skirti specifiniams tam tikros srities tyrimams atlikti.
Trys tyrimų centrai jau kuriami: lietuvių „Ekspla“ ir „Šviesos konversija“ lazerius kuria Vengrijoje ir Čekijoje, o Rumunijoje projektą įgyvendina prancūzai. Ketvirto tyrimų centro vieta dar neparinkta, todėl Lietuvos lazerių bendruomenė deda dideles pastangas, kad šis infrastruktūros projektas atsirastų Lietuvoje. Šis projektas pritrauktų daug investicijų į Lietuvą ir skatintų inovacijų plėtrą.
Lietuvos lazerių sektoriaus apyvarta per pastarąjį penkmetį išaugo beveik dvigubai iki 90 mln. eurų. Šiuo metu pasauliui produktus tiekia 30 Lietuvos kompanijų, kuriose dirba per 800 darbuotojų. Didžioji dalis (beveik 90 proc.) Lietuvoje pagamintos lazerių produkcijos eksportuojama, daugiausiai į ES, JAV, Kinijos ir Japonijos laboratorijas ir tyrimų centrus.