Balandžio 4 d. Bloomberg išplatintame pranešime ūkio ministrė cituojama: "Lietuvai reikalingos Gazprom dujos, o ne reaktorius. Lietuva turėtų kesti savo energetikos taktiką tam, kad rastų pigesnių natūralių dujų tiekėjų nei Rusijos OAO Gazprom ir Lietuvai nereikalingas branduolinis reaktorius, kurį pasiūlė Japonų Hitachi."
Ūkio ministerija pateikia visą interviu, kuriame, kaip teigiama, yra išsakoma kiek kitokia B. Vėsaitės pozicija.
Žurnalistas: Ir vieną pabaigai tokį politiškai pavojingesnį klausimą Jums užduosiu, ponia ministre. Dabar gi visi kalba ir premjeras skaičiuoja, ką daryti su energetika, statyti atominę ar kogeneracija remtis, jūs taip pat, na, nežinau, kiek pati įsitraukusi į tas diskusijas, bet energetikos ministras sako, kad mums reikia savarankiško generavimo energijos. Tai čia beveik visi politikai, kiek aš kalbinau, sutinka su tuo, bet neaišku, kas tai turėtų būti – atominė ar kogeneracija. Ar turite savo tvirtą nuomonę ar dar ne?
Ministrė: Jūs žinote, na, šiuo klausimu yra atsakinga Energetikos ministerija ir dabar pasitelkti yra tiek tarptautiniai, tiek vietiniai ekspertai, kurie atlieka skaičiavimus, tačiau kadangi gilinausi į šitą klausimą, tai bent jau tas reaktorius, kurį siūlė mums „Hitachi“ tikrai Lietuvai nėra reikalingas ir nėra naudingas. Aš manyčiau, mes...
Žurnalistas: Per didelis turite omeny?
Ministrė: Taip, be abejo. Be abejo, nes praktiškai būtų labai sudėtinga užtikrinti ir rezervą, nėra antros jungties su Lenkija, dar pirmoji nėra pabaigta, taip kad na, sakyčiau, pirmiausia reikia atlikti namų užduotis, o paskui jau ištarti galutinį sprendimą.
Žurnalistas: Kad dar perprasti na, sakykim, tą jūsų asmeninę poziciją – jūs už mažesnį reaktorių, ar apskirtai dėl atominės kvestionuojat?
Ministrė: Aš manyčiau dėl šito projekto, aš, na, turėčiau pasakyti, kad vertėtų susilaikyti, juo labiau, kad yra ir kitų generavimo šaltinių, yra atsinaujinantys šaltiniai, ypatingai biokuras ir mes tikrai turėtumėm pirmiausia užsiimti savo šilumos ūkio pertvarka ir tikrai neversti vartotojų mokėti aukščiausią kainą už energiją, kaip šiandien kad yra. Juo labiau kad estai ir latviai elgiasi daug pragmatiškiau, jie... jeigu netgi tarkime nuo pat pradžių į šitą projektą būtų įsijungę estai ir latviai ir dėtų lygiom dalim, na, finansines lėšas ir savo įsipareigojimus, man, kaip Lietuvai, būtų daug drąsiau dalyvauti šitam projekte, dabar, kai man tenka susitikinėti su jais, tai aš manyčiau, jie dabar reikalauja: „Parodykite ekonominį naudingumą, tada mes ateisime.“ Atleiskite, jeigu tai yra regioninis projektas, tai dalyvaukime visi kartu, dedam lygiom dalim savo lėšas ir dalinamės atsakomybę, dabar, deja, šito nėra, ir padarytos klaidos nuo pat pradžių.