Gelbėtojas įspėja - storoka pusnis, dengianti vandenį - dar ne ledas. Kur teka srovės, ledas dar plonesnis, tačiau žvejui Nikolajui visos gelbėtojų baimės nė motais. Apie ledo storį ir saugumą jis sprendžia iš eketės.
Čia pat gelbėtojas Saulius parodo, kad visai greta, kur eketes gręžia Nikolajus, ne taip ir saugu. Štai keli žingsniai ir Saulius vandenyje.
„Ne tokiu oru, dar ledas nėra toks storas, kad drąsiai jaustis. Jeigu jau žvejot eini, tai veiksmą į priekį numatyt. Turėt... išsitraukti... toks ledas, dar negali drąsiai“, - sako Šiaulių ugniagesys gelbėtojas Saulius Janeliūnas.
Nikolajus rodo, kad turi smaigus, ir kiek įsižeidžia paklaustas, ar prireikus mokėtų jais naudotis. Gelbėtojas sako, kad išsikapanoti iš vandens taip apsimuturiavus kailiniais kaip Nikolajus būtų sudėtinga. Įlūžęs jis vargu ar išliktų toks pasitikintis.
Patarimas, ką daryti įlūžus, štai koks. Visų pirma nepulti į paniką.
„Įlūžus stengtis gult ant nugaros, apsiversti ir su smaigais eiti tolyn, svoris į priekį, su smaigais šliaužti kuo toliau nuo įlūžimo vietos“, -moko S.Janeliūnas.
Gelbėtojai nuolat primena, kad jėgoms apleidus, kitas išsigelbėjimo būdas – kišenėje neperšlapamam maišiuke turėti telefoną. Pasirodo, žūklautojams tai lyg žirniai į sieną.
Dar baisesnė bėda – smalsūs ir nenuoramos vaikai, kuriuos pirmas ledas traukia lyg magnetas. Štai net bešnekant paauglys iš artimiausios mokyklos kelią trumpina per prūdą. Nuo tokio menkai pamokytų vaikų elgesio civilinės saugos specialistas net šiurpsta.
Nors gelbėtojai kasmet įspėja, patys šokinėdami į eketes demonstruoja, kaip nesunku įlūžti ir sunku išsigelbėti, nebuvo šaltojo sezono, kad netektų traukti įlūžusių ir, deja, jau nuskendusių.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.