Seimo narių Mišrios grupės atstovo Vytauto Bako siūlymu, parėmus opozicijai, nuspręsta posėdį daryti atvirą.
Trečiadienio rytą į posėdį susirinkę darbui su slapta medžiaga skirtame kabinete Seimo pirmųjų rūmų rūsyje, vėliau komiteto nariai perėjo į įprastą posėdžių salę.
Politikus planuota išklausyti uždarame posėdyje, nes, anot NSGK vadovo „valstiečio“ Dainiaus Gaižausko, klausimai bus susiję su jų einant vadovaujančias pareigas gauta slapta informacija.
Trečiadienį komitetas planuoja išklausyti Seimo pirmininką Vydą Gedvilą bei buvusią Seimo pirmininkę, dabartinę vicepirmininkę Ireną Degutienę, Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininką Juozą Bernatonį.
Taip pat komitetas yra gavęs raštiškus premjero Sauliaus Skvernelio, užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus atsakymus.
Tyrimas dėl I. Rozovos nuslėptų ryšių su Rusijos diplomatais pradėtas paaiškėjus, jog 2018 metų sausį Seimo pirmininkas V. Pranckietis gavo Valstybės saugumo departamento (VSD) rekomendaciją neišduoti politikei leidimo dirbti su įslaptinta informacija.
VSD dokumente rašoma apie tarimąsi su Rusijos diplomatais dėl finansinės paramos Rusų aljansui, Seimo narės bendravimą su iš Lietuvos 2014 metais išsiųstu Rusijos generaliniu konsulu Vladimiru Malyginu.
Šių kontaktų I. Rozova nenurodė prašyme išduoti leidimą dirbti su įslaptinta informacija.
Parlamentarė laikosi pozicijos, kad jos ryšiai su rusų diplomatais nebuvo asmeniniai, todėl ji neturėjusi jų deklaruoti VSD klausimyne.
Seime šią savaitę surinkti parašai I. Rozovai dėl nuslėptų ryšių su rusų diplomatais pradėti apkaltą.
Seimas NSGK taip pat pavedė atlikti tyrimą politikų, disponavusių informacija apie I. Rozovą, veiksmų. Komitetas aiškinsis, kokius sprendimus, susipažinęs su medžiaga apie I. Rozovą, priėmė Seimo pirmininkas, kiti informaciją gavę Seimo nariai.
Seime I. Rozova priklauso Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijai.