Mykolo Romerio universiteto Teismo medicinos institute bei Vroclavo universiteto teismo medicinos institute atlikti DNR tyrimų rezultatai su didele tikimybe patvirtino archeologų spėjimus, kad Dubingiuose rasti Lietuvos istorijai svarbūs Radvilų giminės palaikai.
Genetinių tyrimų metu identifikuotos šios žymių Radvilų giminės atstovų tapatybės: Mikalojaus Radvilos Juodojo (1515–1565), jo žmonos Elžbietos Šidlovieckos-Radvilienės (1533–1562), Mikalojaus Radvilos Rudojo (1515–1584), Mikalojaus Radvilos (Rudojo sūnaus) (1546–1589), Jonušo VI Radvilos (Rudojo anūko) (1579–1620).
Atliekant archeologinius kasinėjimus Dubingių piliavietėje, buvusios Dubingių reformatų bažnyčios centrinėje dalyje rastas karstas/dėžė, į kurią sudėti iš kitos vietos pernešti žmonių palaikai.
Nors kape nerasta jokių įkapių, leidžiančių tiksliau datuoti ar identifikuoti asmenų tapatybę, buvo įtariama kad tai galėtų būti didikų Radvilų palaikai ir pradėti istoriniai, menotyriniai, antropologiniai bei genetiniai tyrimai.
Dubingių atšakos Radvilos buvo įžymūs bei įtakingi politikai: Mikalojus Radvila Rudasis buvo Vilniaus vaivada, LDK kancleris ir didysis etmonas; Mikalojaus Radvila Juodasis (Mikalojaus Radvilos Rudojo pusbrolis) buvo LDK kancleris, Vilniaus vaivada bei Livonijos vietininkas, unijos priešininkas, faktiškai nevainikuotas Lietuvos karalius.