Statistika rodo, kad pragyvenimas Jungtinėje Karalystėje yra 11 proc. brangesnis už pasaulinį vidurkį. Lyginant su pragyvenimu Jungtinėse Valstijose, Didžiojoje Britanijoje gyventi yra 18 proc. brangiau.
Tarp didžiausių išlaidų, kurias patiria Jungtinėje Karalystėje gyvenantys žmonės, yra išlaidos transportui, kuris yra 31 proc. brangesnis nei kitose šalyse dėl didelio degalų akcizo, kitos su transportu susijusios išlaidos, o taip pat brangios viešojo transporto paslaugos.
Tokį tyrimą atliko Ekonominių ir verslo tyrimų centras (CEBR), kuris išanalizavo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) duomenis.
CEBR ekspertai taip pat priėjo prie išvados, kad jei Didžiosios Britanijos valdžia imtųsi priemonių per ateinantį dešimtmetį kainas sumažinti iki tarptautinio lygio, tai paskatintų šalies ekonomikos augimą 15 proc.
Didžiosios Britanijos gyventojai taip pat 18 proc. brangiau moka už būstą ir komunalines paslaugas, 14 proc. brangiau už rekreacinę ir kultūrinę veiklą, o restoranų ir viešbučių paslaugos kainuoja 12 proc. brangiau.
Mokslininkai paskaičiavo, kad jei būsto, komercinio nekilnojamojo turto, energijos ir transporto kainos per ateinantį dešimtmetį būtų sumažintos iki tarptautinio vidurkio, kiekvienas Britanijos namų ūkis per metus sutaupytų daugiau nei 2 tūkst. svarų sterlingų.
Verta paminėti, kad nors EBPO duomenys rodo, jog Britanijoje gyventi yra brangiau nei Jungtinėse Valstijose, Ispanijoje, Vokietijoje, Italijoje ir Prancūzijoje, Jungtinėje Karalystėje gyvenimas yra gerokai pigesnis nei Danijoje, kur pragyvenimas yra 29 proc. brangesnis už tarptautinį vidurkį.